Anna Litvinova-Merilo tõi Mehhiko kuumad rütmid Raegaleriisse

Anna Litvinova-Merilo tõi Mehhiko kuumad rütmid Raegaleriisse

OLULISED ŽESTID: Anna Litvinova-Merilo jaoks on olulised meeleolu, hetked ja žestid.

Laupäeval avati Kuressaare Raegaleriis Anna Litvinova-Merilo maalide ja joonistuste näitus. Tööd on kunstnikul valminud läinud aastal Mehhikos ning peamiselt kohtabki tema taiestel sealseid inimesi ning veidi ka loodust – eriilmelisi ja eksootilisi taimi.

Anna Litvinova-Merilo ütles, et tema jaoks on kunsti tegemisel kõige olulisem, et see protsess pakuks talle naudingut. “Joonistan enda ja oma abikaasa jaoks, alles siis tulevad vaatajad,” märkis ta.

Kuressaares näitab kunstnik pilte teist korda, ka muhulased on saanud tema kunstiga tutvuda Koguva Kunstitallis. Laupäeval avatud näitusel üllatas Anna aga tõeliselt Ladina-Ameerika rütmidega – värvikirevus ja kiired pintslitõmbed – just see, millega oleme harjunud seostama Mehhikot.

Ta ise ütles, et iga pilt räägib oma lugu ning kolme kuuga Mehhikos ja San Franciscos valmis tal enam kui 120 tööd. “Kuressaarde tõin valiku, mille tegin oma kriitilise pilguga,” sõnas Anna.

Raegalerii esimeses saalis üles pandud nais- ja meesaktid on valminud erinevates ateljeedes, kuhu iga inimene võis sisse astuda ning joonistada. “Jooksin seal lausa ühe modelli juurest teise juurde ning tabasin hetki, kehakeelt, millega on võimalik edasi anda teise maa kultuuri,” rääkis ta.

Nende joonistuste tegemiseks läks tal aega 1–15 minutit, ja kuna need on tehtud kiiresti, on neis säilinud tükike värskust ja elu, kommenteeris kunstnik, kelle sõnul ei pea modellid sugugi olema klassikalises staatilises poosis, mida oleme tavaliselt harjunud nägema, kui joonistatakse akti. Anna jaoks on piltidel olevad žestid ja detailid suure tähendusega.

Värvikirevate maalide kohta ütles Anna, et kõik need nagu päris maalid ei olegi, sest osa neist on lihtsalt joonistatud värvidega. Kuid inimesed neil on hotellist, kus ta abikaasa ja lastega elas.

Anna Litvinova-Merilo on sündinud Peterburis, ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala ning on kolm aastat elanud ka Kuressaares, kuid praeguseks elupaigaks on pere valinud Lääne-Virumaal asuva Võsu. Mehhiko-piltide näitus Kuressaare Raegaleriis jääb avatuks 24. veebruarini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 271 korda, sh täna 1)