Algab päästeala loominguvõistlus

Päästeamet ja kohalikud päästeasutused kuulutavad välja päästeteemalise loominguvõistluse. Selle eesmärgiks on arutleda tuleohutuse ja päästeala teemadel, samuti populariseerida päästetöötaja elukutset ning sellele omaseid väärtusi.

Loomevõistlus annab ilmeka pildi peamiselt laste ja noorte ohukäsitlusest, tõekspidamistest ning väärtushinnangutest.

“Läbi loometööde saame väga head tagasisidet, kas ja milliseid ohuallikaid märgatakse, ning näiteid elust, kuidas inimeste elusid on päästetud,” ütles päästeala loominguvõistluse projektijuht Janek Innos, lisades, et loominguvõistlus annab päästeteenistuse ennetustöötajatele palju ideid, kuidas ennetustööd elanikkonna hulgas paremini ellu viia.

Võisteldakse viies vanuseastmes

Võisteldakse viies vanuseastmes: koolieelsed lasteasutused, algklasside, põhikooli ja gümnaasiumi õpilased ning täiskasvanud. Võistlustöödeks võivad olla nii joonistused, maalid, kollaažid, esseed, luuletused, meisterdused, videod kui ka helisalvestised.

Maakondlike võistluste parimad tööd saadetakse päästeametisse, kus igast vanusegrupist valitakse välja parimad tööd, mille autorid saavad auhinna ja kutse päästeameti peadirektori vastuvõtule.

Päästeala loominguvõistlust korraldatakse seitsmendat aastat. Eelmisel aastal esitati ligi 6000 loometööd.

Päästeala loominguvõistluse selleaastased teemad on:
1. Kujundan endale ägeda suitsuanduri
2. Veeohud suvel ja talvel
3. Aurupritsist päästeautoni
4. Ka mina võin olla päästja
5. Kui pomm plahvatab, on juba hilja
6. Miks ma helistan numbrile 112?
7. Tegime koos Nubluga…
8. Minu kodukoha riskid

Võistlustööd tuleb toimetada hiljemalt 16. märtsiks lähimasse päästekomandosse.

Eelmisel aastal pälvisid üle-eestilise tunnustuse järgmised Saaremaa laste tööd:
• Keskkonnaministeeriumi eriauhinna sai Salme põhikooli 4. klassi õpilane Oskar Liblik, luuletuse “Metsa mured ja rõõmud” eest.
• Algklasside vanusegrupis sai parima joonistuse kategoorias 2. koha Lümanda põhikooli õpilane Sander Suurna tööga “Korstnapühkija käib katuseid mööda”.
• Põhikooli vanusegrupis sai parima joonistuse kategoorias 3. koha Kuressaare põhikooli õpilane Laura Joandi tööga “Tuleinglid”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)