Oodata on külmarekordeid (2)

Oodata on külmarekordeid

 

Eile ilm.ee veebi ilmunud 4 päeva prognoos lubab tänaseks kuni -54 kraadist ilma. See saab olema kogu Eesti ajaloo külmarekord. Naela ilmatoimetusele teadaolevalt saabub külmalaine tipp Euroopa keskpunktis, Kärla vallas.

Senine riigi madalaim õhutemperatuur mõõdeti 68 aastat tagasi Jõgevamaal ning jäi oodatavale rekordile all 11 kraadiga.

Naela toimetus pöördus ebatavalise nähtuse selgitamiseks kuulsa teadlase, sipelgauurija, automehaaniku ning trammide hingeelu tundja professor Kosmose poole, kes parasjagu tegeles oma sipelgatele männiokastest smuuti valmistamisega.

Kosmose sõnul ei ole sellise pakase tulekus mitte midagi imelikku. “See oli ammu teada värk,” märkis Kosmos, “minu sipelgavaatlus ennustas seda ette juba 3. juunil 1975. aastal.”

Küsimusele, miks kuulus teadlane inimesi varem ei hoiatanud, vastas ta, et pole tema asi maailmaasju küla peal kuulutamas käia. Selleks olevat poliitikud ja muud tegelased.
Kosmose arvates on pakaselisel päeval ning viimastel aegadel riigis toimunul väga selge seos.

“Vaadake, majandus on panges, pensionite jaoks raha välja maksta ei ole,” selgitas Kosmos. “Kas te arvate, et otsus pensione koju mitte tuua tuli niisama?”

Tema kinnitusel on tegu kõige lihtlabasema sobinguga. Nimelt on riik loonud kõik tingimused, et inimesed ei saaks oma pensioneid ja toetusi kätte. Kaotati nende kojutoomine ning nüüd peavad inimesed ise seda ära tooma. Kuna homme on nimelt pensionite väljastamise päev, tellis vabariigi valitsus Hiina teadlastelt süsteemi, millega tekitada pakast ning hoida seega inimesed kodudes. “Lihtlabane mäng lihtsa inimese väravasse,” kinnitas Kosmos.

Tema teada on parlament ja valitsus endale uuristanud Toompeale juba soojad pesad ning pakaselisel perioodil veedavad seal aega kaarte mängides. Teadlase taustauuringute andmetel on valitsuse ja parlamendi lemmikmängud “Märg kana” ja “Valetamine”.

Viimases olevat eriti tugevad Maripuu ja Ansip. Siiski võidab alati viimane, kuna ähvardab Maripuud ametist vabastamisega. Professor märgib, et nüüdsest hakkabki iga kuu 17. kuupäeval Eestit ründama pakase- või mõne muu raske ilmanähtuse laine.

“Tean näiteks, et juulis on sel kuupäeval oodata sademeid nii 1502 mm ööpäevas,” ütles Kosmos saladuslikult silma pilgutades. “Augustisse püütakse siiski uuesti pakast toota, see hoiab inimesed kõige paremini pensionikassast eemal.”

Siiski märkis Kosmos, et inimestel ei tasuks meelt heita ning andis mõned nipid, kuidas pakases vastu pidada. “Kõigepealt tuleb ennast rasvaga sisse määrida, see on kõige olulisem. Kui kasutada hülgerasva, võid kas või 100-kraadise pakasega ringi käia,” oli mees kindel.

Tema kinnitusel oli hülgerasv juba vanade eestlaste trump vaenlasega võideldes. “Näiteks Suur Tõll hukkus just selleläbi, et Piret unustas mehe rasvaga määrida,” andis Kosmos ajaloost ülevaate.

Kosmose igipõline rivaal, skeptikust muhulane ja seeläbi ka sotsiaalministri sugulane Tiit Törkmeel märkis, et Kosmos on tropp. “Mida see vana sipelgapissu uurija ka teab,” märkis Törkmeel Kosmose avaldust kuuldes.

Tema sõnul on ta eestlastes pettunud, eeskätt just sotsiaalministri kangutamise pärast. “Ta on nii ilus naine, meil ei ole enne nii kaunist ministrit olnud,” tõi Törkmeel põhjenduseks. “See pensioni asi oli inimlik eksitus, ikka juhtub.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)