Suitsuandur on ligi 40 protsendil kodudest

Suitsuandur on ligi 40 protsendil kodudest

 

Päästeameti andmetel kasvas möödunud aastal märgatavalt suitsuandurite paigaldamine ning aasta lõpuks olid need hinnanguliselt ligi 40 protsendis kodudes.

Suitsuandurite paigaldamise osas on päästeameti kinnitusel kõige parem olukord Rap-la-, Järva- ja Hiiumaal ning Põlvamaal, kus alarm on vastavalt 55, 54, 53 ning 52 protsendil kodudest. Vähemalt pooltes kodudes on suitsuandur ka Lääne- ja Viljandimaal.

Kõige halvem on päästeameti andmetel olukord Ida-Virumaal, kus on vaid 16 protsenti kodudest suitsuanduriga varustatud. 30–40 protsendil kodudest on suitsualarm Harju-, Jõgeva-, Tartu- ja Valgamaal.

Päästeamet on tuleohutusalase ennetustöö käigus möödunud aasta lõpuks koolitanud ligi 68 800 inimest ehk viis protsenti elanikkonnast.

Tuleohutusalastest üritustest on päästeameti andmetel osa võtnud 134 000 inimest ning ennetuskampaaniaid on märganud üle 1,14 miljoni inimese.
Päästeameti küsitluse järgi mõeldi mullu 44 protsendis kodudes reaalse põlenguohu peale, samas kui tunamullu oli see protsent alla 40. Tulekustuti ostnute arv on viimase kolme aastaga tõusnud 13 %-t 21-le.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)