Ametikool jagab põhikooli lastele kodundusalaseid oskusi (1)

Alates sellest nädalast hakkab 60 Kuressaare põhikooli õpilast Kuressaare ametikoolis õppima toiduvalmistamist ja koduhoidu. Tunnid viiakse läbi põhikooli tööõpetuse raames.

Ettepanek 7.–8. klasside õpilaste tööõpetuse tundide läbiviimiseks ametikooli õppetöökodades tuli Kuressaare põhikooli poolt.
“Nende klasside poisid on puu- ja metallitööd õppinud, tahtsime, et tööõpetus oleks õpilastele vaheldusrikkam,” sõnas põhikooli direktor Jaan Lember.

Põhikooli õpilased hakkavad ametikoolis käima kord nädalas. Tundide läbiviijaks on ametikooli õpetajad. Kokku hakkab klasside kaupa ametikoolis tööõpetuse tundides käima üle 60 õpilase.

“Nad õpivad toiduvalmistamist, tervisliku toitumise põhimõtteid, lauakatmist ja lauas käitumist ehk etiketti ning hügieeninõudeid toidu valmistamisel ja serveerimisel,” sõnas ametikooli juhtõpetaja Õile Aavik. “Samuti õpivad nad kodu korrashoiu ja puhastamise põhimõtteid.”
“Omandatakse nii teoreetilised teadmised kui kinnitatakse neid praktilise tegevuse läbi,” lisas Aavik.

Põhikoolinoori hakkavad õpetama Halliki Väli ja Sille Lapp.
Õppetöö viiakse läbi riikliku ainekava alusel, mis pakub ühe võimalusena välja kodundusalased tunnid tööõpetuse raames.

Lemberi sõnul on koostöö ametikooliga suunatud ka õpilaste karjäärialaste valikute tutvustamisele. Lember ütles, et kui noored teavad ametikoolist rohkem, siis on neil kergem teha valikuid pärast põhikooli lõpetamist.
Alates 2007. aasta septembrist õpivad Kuressaare ametikoolis poiste tööõpetust Kaarma põhikooli noored.

Möödunud aasta novembrist õpivad Kuressaare põhikooli 9. klasside noormehed ametikoolis puu- ja metallitööd.

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)