Lümanda kool tähistas 113. sünnipäeva

Lümanda kool tähistas 113. sünnipäeva

Hermilde Part räägib õpilastele omaaegsest koolielust.

Teisipäeval tähistas Lümanda põhikool oma vilistlase, Vilsandi linnukuninga Artur Toomi 125. sünniaastapäeva Bruno Pao avatud loenguga. 7. jaanuar on aga Lümanda kooli sünnipäev.

Meie kool asub hoones, kus on järjepidevalt haridust jagatud juba 113 aastat. Endine Lümanda ministeeriumikooli maja on praegu Saaremaa vanim tänaseni haridust andev kool.
“Ole tugev kui kalju Lääne-Saaremaa meretuultes,” ütles avasõnad kooli direktor Tiina Talvi.

Oma sünnipäevaaktuse pühendasime mälestustele-meenutustele ja aukülaliseks oli aastatel 1964–985 kooli juhtinud Hermilde Part.
“Elate õnnelikul ajal, koolimaja on väga rõõmsailmeline ja särav, on väga kaunis ja hoitud. Palju on aja jooksul muutunud, eriti kui külastada seda maja pikema aja tagant.

Meie ajal oli koolil katseaed, samasse hoonesse mahtusid ära ka internaat, õpetaja korter, söökla, ning seesama imeilus saal täitis sel ajal võimla ülesandeid. Lapsed koristasid klassiruume ja päev lõppes korrapidajate puudeveoga kooli 15 ahjule,” meenutas endine koolijuht.

Piduliku aktuse lõpetasid kolm endist õpilast, nüüdsed kooli õpetajad Tiio Penu (Jõgi, lõpetas 1964), Liia Raun (Niit-soo, 1975) ja Tiina Niit (Lember, 1982), kes pajatasid, kuidas nende ajal korraldati pioneerikoosolekuid, käidi abistamas vanu inimesi ja osaleti matkadel ja mälestuskivi avamisel.

Tiina Talvi kuulutas klassidele välja videofilmide konkursi. Kogu sünnipäevakuu jooksul teevad õpilased videoklippe ja esitlevad neid kuu lõpus filmipäeval. Lühike filmilõik peaks kajastama koolielu mitmeid ja eriilmelisi tahke, mis on pühendatud kooli sünnipäevale.

Aktus lõppes juba traditsiooniks saanud küünalde põletamise ja tordi ühissöömisega. Koridoris võis uudistada näitust ja fotosid aastatetagusest kirevast koolielust.

Urve Vakker
ajaloo ja kehalise kasvatuse õpetaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)