Kuressaare avab esmaspäeval supiköögi (1)

Esmaspäeval avab Kuressaare linnavalitsus aadressil Kopli tn 5 supiköögi vähekindlustatud ja puudustkannatavatele inimestele.

Linnavalitsuse sotsiaalhoolekande spetsialist Monika Lember ütles Oma Saarele, et supiköök on avatud esmaspäevast reedeni kell 12–14 ning nädala viimasel tööpäeval antakse inimestele suppi kaks portsu.

“Kuna Kopli tänavas söömise võimalus puudub, saavad inimesed supi kaasa võtta kas kohapeal olevate n-ö esialgsete nõudega, mida saab korduvalt kasutada, või siis tulla oma purgi või muu nõuga,” rääkis Lember.
Tema sõnul ei pea inimesed ennast supi saamiseks kusagil registreerima, vaid saavad toidu lihtsalt kätte.

“Varem osutas supiköögiteenust päevakeskus, kuid kuna keskuses käib väga palju inimesi, siis ei pruugi kõik supisoovijad sinna ära mahtuda. Sestap siis otsustasime jagada suppi Kopli tn 5 majas,” kommenteeris sotsiaalhoolekande spetsialist supiköögi koha valikut.

“Supp keedetakse valmis päevakeskuses ning on lubatud, et see tuleb väga maitsev ja toitev, selline paks, kus lusikas sees püsti seisab,” lubas Lember.

Ta lisas, et hinnanguliselt arvatakse supiköögiteenuse vajajaid Kuressaare linnas olevat kuni 25 – aastaringselt on tasuta toidu vajajaid regulaarselt olnud 5–7.

“Arvestasime selle arvu järgi, mis paar aastat tagasi oli, kui koolipoisid supikööki korraldasid,” ütles Lember.

Läinud aasta lõpus eraldas Kuressaare linnavalitsus supiköögi korraldamiseks 50 000 krooni sihtasutusele Kuressaare Hoolekanne.
Sellest rahast 30 000 krooni arvestati supi valmistamisele ning ülejäänu selle väljajagamise korraldamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)