Kuressaarde jõudis osake Eesti lähiajaloost (1)

Kuressaarde jõudis osake Eesti lähiajaloost

KAKS KOLLEEGI: “Me peame kõik lugu omavalitsusest ja eriti Kuressaare omast,” kutsus Tallinna linnapea Edgar Savisaar Kuressaare linnapead Urve Tiidust sõna võtma.

Neljapäevast on Kuressaare kultuurikeskuse II korruse saalis ülal Rahvarinde 20. aastapäevale pühendatud fotonäitus, mis annab ülevaate Eesti riigi pöördelistest aegadest.

Näituse avasõnad ütles üks Rahvarinde asutajaliikmetest, Laulva revolutsiooni üks juhtidest, praegune Tallinna linnapea ning Keskerakonna esimees Edgar Savisaar.

“Tookord Rahvarinde loomisel ja sellistel kuldaastatel olid saarlased väga ägedad mehed-naised, kes selles kaasa lõid. Osa ei ole meie hulgas, osa on ja mäletavad tänini neid aegu,” meenutas Savisaar möödunut.

Ta avaldas tänu Eesti riigi taassünni juures olnud saarlastele Kaljo Ellikule ning Harry Õnnise abikaasale Ellen Õnnisele, andis üle Rahvarinde 20. juubelile pühendatud märgi ja juubeliväljaande “Rahvarinne 1988 – 20 aastat tagasi”.

Riigikoguliige, Keskerakonna Saaremaa piirkonna esimees Kalle Laanet tundis rõõmu, et varem vaid Tallinnas üleval olnud näitus esimesena saabus just Kuressaarde. “Kes ei tea ajalugu, sellel on väga raske tulevikku vaadata,” toonitas ta.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus märkis, et ajaloo meenutamist ei saa kunagi olla liiga palju ja oli meeldivalt üllatunud, et kohalviibijate hulgas oli ka palju endisi kolleege televisiooniaegadest.

Näituse avamisel osalesid veel Saaremaal oma töiseid poolaastaplaane arutavad riigikogu keskfraktsiooni saadikud, Saare maasekretär Andrus Lulla ja paljud huvilised.

Pidulikkust lisasid õhtupoolikusse Kuressaare muusikakooli õpilased.
Küllo Arjakase ja Andres Hiie koostatud ning Tiiu Lauri kujundatud näitus, mida saadavad haruldased filmiklipid, valmis Tallinna kultuuriväärtuste ameti ja rahvusraamatukogu koostöös ning jääb Kuressaares avatuks kaheks nädalaks.

Rahvarinde idee jõudis esmakordselt avalikkuse ette 1988. aasta 13. aprillil ETV öises telesaates “Mõtleme veel”. Sama aasta 1.–2. oktoobril peeti Tallinna linnahallis Rahvarinde asutamiskongress.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)