Kõlupea hoidis külarahvast hirmu all (9)

Kõlupea hoidis külarahvast hirmu all

 

Aasta alguses vapustas Saaremaad õõvastav sündmusteahel, kui väikesest külast pärit noormees avastati südaööl küla keskel kasvava kuuse juures peaga vastu tüve peksmas.

Külarahva kutse peale kohale sõitnud politsei tuvastas, et tegemist oli külas Kõlupeaks kutsutava noormehega, kes politsei sõnul “lõi võimalused pea ja puu füüsiliseks kontaktiks, tekitades endale füüsilist valu ja kannatusi näo piirkonda”.

Anonüümseks jääda soovinud külainimese sõnul hoidis Kõlupea, õige nimega Aju Kääbik, külarahvast terve öö ärkvel, sest tema pealöökide ebamaine kõla hirmutas rahvast nii, et keegi ei julgenud uinuda. “See on nii väike koht ja kuhugi pole turvaline magama minna,” tunnistas üks külaelanik.

Mis juhtus sel saatuslikul ööl? Tänaseks on politsei tuvastanud selle õudse öö sündmusteahela, mille siinkohal Naela lugejateni toome.

Jõi ära õllepudeli

2. jaanuari hommikul ärkas A. Kääbik oma ema kodus. Kuna ema polnud poest süüa toonud ning midagi polnud ka varem valmis tehtud, otsustas Kõlupea küla peale süüa otsima minna. Ühtlasi leidis kinnitust, et noormehe ema käib kaugemal tööl ja nii ei õnnestunud tal emaga kohtuda, et söögiraha nuiata.

A. Kääbikule sai saatuslikuks külapoe juures kohatud vanem meesterahvas, kes seal kaheksaprotsendise alkoholisisaldusega märjukest libistas. Näljane nolk tegi loogilise järelduse, et kui kellelgi on ja temal pole, siis võib selle ju teiselt ära võtta.

Nii sai kirja selle päeva esimene kuritegelik akt, vargus päise päeva ajal. Kahjuks ei osanud ta oodata, et vanem õllesõber pudeli juba tühjendanud oli. Asjata raputas ja imes naiivne Aju tühja pudelit, kuni lõpuks pudeli alla neelas.

Politseile antud tunnistuse põhjal järgnes sellele poolepäevane mäluauk, sest kanapeast poisinolk ei kannatanud kanget napsi välja.
Õnnetuseks ärkas Aju küla keskväljaku lähistel ning tundis tugevat südamepööritust.

Pohmell õllepudelist oli nii suur, et ta otsis võimalust mao avalikus kohas tühjendamiseks. Näinud eemal jõuluehetes kuuske, arvas ta, et kuuseoksa kurkuajamine tekitab okserefleksi ning ropp hommikusöök lahkub kehast sama teed, mida pidi see sisse tuli.

Saagis jala maha

Esialgu pidas Aju paremaks saagida vaid ühe oksa, kuid pärast mitut ebaõnnestunud katset saagis oksa asemel hoopis endal jala maha. Politseile antud tunnistuse põhjal järgnes sellele mitmetunnine mäluauk.

Ärganud sealsamas, väikeses okse- ja vereloigus, tundis Aju kohutavat peavalu. Olles meenutanud oma eemal töötava ema õpetust, et peavalu võtab ära see, kui tekitada peale täpselt sama suur füüsiline valu välispidiselt, hakkas pimedas öös murelik Aju pead vastu kuusetüve peksma.

Valutava jalaköndi põhjustatud karjatused, okserefleksi röginad ja pea tagumisest tekkinud kumin moodustasidki kokku selle ebamaise hääle, mis sundis külarahva tubadesse sulguma ning hirmsat lõppu ootama.
Kuuse juurest politsei A. Kääbiku tabaski.

Naela andmetel on Kõlupea osa fakte siiski maha vaikinud. Meile teadaolevalt ei tööta Kõlupea ema kusagil eemal. Samuti ei vasta tõele, et külapoe taga joodud õllepudelis oli varem 8-protsendine märjuke – tegelikult oli see paar kraadi kangem. Ning kõige tähtsam – kuuseoksa kurkuajamine ei tekita okserefleksi ning õllepudeli joomine ei põhjusta poolepäevast mäluauku.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 85 korda, sh täna 1)