Mart Undrest: Uue aasta tervitused

Mart Undrest: Uue aasta tervitused

 

Brüssel ei ole tõenäoliselt maailma kõige maagilisem koht, kust palavaid jõulu- ja uusaastatervitusi edastada, kuid proovima peab. Brüsseliga seondub enamikel inimestel kohe eurobürokraatia – ja seda õigustatult.

Ajakirjandusse jõuavad tihti kurioossemad lood sellest, kuidas Brüsselis sätestatud reeglid kehtestavad kurkide ja banaanide kõveruse või kuidas seal vastu võetud sätete pärast memmedel turul hapukapsast enam müüa ei lubata.

Õnneks võin ise seal viibinuna kinnitada, et enamus ajast pühendatakse europealinnas ikka hulga tõsisemate ja vajalikemate teemade üle arutlemiseks.

Üks on aga kindel – jõuluperioodil jäävad Brüsseli tänavad oluliselt hõredamaks, kuna kogu ametnike armee liigub tagasi oma koduriiki – nii ka mina, jõulud võtsin traditsiooniliselt vastu Saaremaal.

Kui aastaid tagasi tähendas sel ajal põhja poole liikumine mõõdukaid miinuskraade ja enamasti ka lumiseid puulatvu, siis tänapäeva globaalses kliimasoojenemises ei ole jõulud enam ei valged ega ka mustad, vaid suisa rohelised.

Jällegi on Brüssel koht, kus ka selle tendentsi peatamiseks proovitakse palju ära teha. Nii et ehk on kunagi Brüsselist ka selles osas kasu, kui lumised jõulud Eestimaale taas tagasi tuuakse!
Toredat aastavahetust!

Mart Undrest
poole kohaga brüssellane
varsti juba 5. aastat

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 98 korda, sh täna 1)