Kiirusepiiraja kärpis Uue tänava liikluskoormust (10)

Kuu aega tagasi Kuressaarde Uuele tänavale loomaarst Margus Birkenfeldti maja kaitseks paigaldatud kiirusepiiraja on tõstnud kesklinna liikluskoormust, sest väidetavalt ei soovi osa autojuhte künnise tõttu Uut tänavat enam kasutada.

Linnainsener Madis Piheli sõnul ei ole tema kõrvu mingit ametlikku vastukaja kostnud, kuid ta tunnistas, et kuuldused liikluskoormuse vähenemisest Uuel tänaval ja seetõttu koormuse suurenemisest kesklinnas on temani siiski jõudnud. Pihel märkis, et säärast tulemit võis ette arvata.

“Kuid hetkel on see siiski ainus lahendus härra Birkenfeldti probleemile,” tõdes Pihel. Praegune piiraja on tema kinnitusel paigaldatud esialgu pooleks aastaks, seejärel selgub, kas samamoodi ka jätkatakse.

Selleks ajaks peaks ka selguma Uue tänava piirkonnas asuvate tänavate remondi rahastamine ja seeläbi ka uue liiklusskeemi võimalikkus.
Kuna praegu on asi katsetamise faasis, ei soetanud linn endale piirajat, vaid rentis selle AS-lt Saarte Liinid, kes teisaldas piiraja seoses Virtsu sadama renoveerimisega.

Linnainsener Madis Piheli sõnul ei tahetud piirajat kohe ostma hakata, kuna see maksab päris kopsaka summa. Rendisumma on seevastu sümboolne, vaid sada krooni kuus.

Saarte Liinide juhatuse esimehe Ants Tammlehe kinnitusel ei lähe sadamas künnist enam vaja ning kui Kuressaares leitakse, et see täidab oma eesmärki, on nad nõus selle linnale müüma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)