Kaup kauba vastu

Kaup kauba vastu

 

Paljud ootavad, et maakonna kaks suuremat omavalitsust hakkaks arutama võimalikku haldusreformi teemat. Kust mujalt see avapauk siis ikka tulema peaks kui mitte neilt.

Kunagi viskas nalja üks külamees, kellel oli sekeldusi sellepärast, et ta nihutas oma ehitatava kõrvalhoone omavoliliselt sobivamasse paika, väites, et ta polevat teadnud administratiivpiire arvestada. Tol ajal muidugi piirduti vaid märkusega ja keegi küla piiri muutma ei hakanud.

Nali seisnes mehe hilisemas ütluses, et aleviku ja küla piir pidavat nüüd kulgema läbi tema õueköögi täpselt seasöögiämbri juurest.

Sarnane olukord on lihatööstusega. Kaks omavalitsust püüab teha kompromissi nii, et üks annab ja teine ei anna vastu midagi. Selline kaup oleks ahvatlev kas või poes pühadeõlut ostes.

Miks siis sellist kompromissi soovitakse? Linnapea väidab, et pretsedent, kus linn valla tarbeks maad loovutab, Eestis puudub. Aga ei puudu selline, kus linn ja vald üninevad ning vaidlusi ei tekigi.

Toimetus soovitab hoopis hakata läbi rääkima omavalitsuste ühendamise teemal. Siin tuleb ainult kompromisse teha, sulle-mulle tehingut olla ei saa. Ühtlasi oldaks teenäitajaks uue halduskorralduse loomisel ja väiksematel omavalitsustel on kusagilt eeskuju võtta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)