Kaarma vald lõpetas piiriläbirääkimised linnaga

Kaarma volikogu otsustas lõpetada ühepoolselt läbirääkimised piiride muutmiseks Kuressaare linnaga, kuna linn ei taha vallalt maad küsides midagi vastu anda.

“Meil on maad natuke vähe ja ei raatsi seda anda ka,” tunnistas Kuressaare linnapea Urve Tiidus enne jõule toimunud istungil linnavolinikele antud ülevaates.

Septembris tegi linn Kaar-ma vallale ettepaneku mitmes kohas piiride muutmiseks, põhjendades seda looduslike piiride järgimisega, aga ka Saaremaa lihatööstuse sooviga olla oma kinnistutega tervenisti Kuressaare territooriumil.

“Seal on ses mõttes huvitav olukord, et Saaremaa lihatööstuse mitut hoonet läbib Kuressaare–Kaarma halduspiir. Samas on kõik hooned registreeritud Kuressaare aadressil Pikk 81. See piir pärineb aastast 1975. Asjaga saab edasi minna, kui mõlemad omavalitsused on piiri muutmisega nõus,” ütles Urve Tiidus Oma Saarele.

“Septembrikuus arutusel olnud Kuressaare linna ettepanek seisnes maade ühepoolses loovutamises,” märkis Kaarma volikogu istungil vallaametnik Peeter Tammai.

Ehkki volinik Margus Männik märkis volikogu istungil, et vald peaks ikkagi püüdma kompromissi leida, vaidles talle vastu volinik Urmas Lehtsalu: “Väga kummaline arusaamine kompromissist.”

“Kas kompromiss on see, et linn küsib ja meie anname. See ei ole kompromiss,” märkis Lehtsalu volikogu istungi protokolli andmeil. Tema sõnul on kompromiss see, et linn peab ka midagi vastu pakkuma ja kui ei soovi, siis pole mõtet ka läbi rääkida.

Seetõttu otsustas Kaarma volikogu läbirääkimised halduspiiride muutmiseks Kuressaare linnaga lõpetada.
Urve Tiidus ütles Oma Saarele, et praktikat, et linnalt maad ära võetakse ja vallale juurde antakse, Eestis väidetavalt pole.

“Ei ole ka eriti mõistlik, et hakataks maid vahetama. Ja kindlasti ei saa käsitleda Kuressaare ettepanekut kinnistute piirid korrastada haldusterritoriaalse vallutusplaanina,” kinnitas linnapea. “Kuna mõlemad pooled on avatud läbirääkimisteks, siis jõuame me kindlasti mõlemaid pooli rahuldavale heale kokkuleppele.”

Loe ka juhtkirja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)