Angla tuulikumäel tulevad kultuuripäevad

Tuleval suvel plaanib mittetulundusühingu Angla Tuulikumägi juht Alvar Sagur kokku kutsuda Eestis töötavate tuulikutega tegelevad inimesed ning muidu huvilised ja korraldada Veskivaramu kultuuripäevad.

“Kokkutulek on plaanitud 25.–26. juulile,” avaldas Sagur. Tema sõnul on üritusele kavas kutsuda lisaks taidlejatele, vallainimestele ning miks mitte ka kultuuriministrile asisemat juttu ajama Villu Vatsfeld, Tõnu Sepp ja Bruno Pao, kes räägiksid siis vastavalt projektiraha taotlemisest, muinsuskaitsest ja ajaloost. Teisele päevale on plaanitud osalejatele mõeldud maakonnaekskursioon.

“Kindlasti tahame pakkuda kohvi ja Angla tuulikus jahvatatud viljast tehtud karaskit ning õlut, mille maged on jahvatatud veskikivide vahel.
MTÜ juht teab, et Eestis võib töötavaid tuulikuid olla 50–60 ringis.

Kultuuripäevade korraldamiseks loodab Sagur toetust saada ka Kultuurkapitalilt, sest rahvale tasuta korraldatav üritus nõuab siiski kulutusi.

Saguri sõnul on tänavu suvel Anglas avatud veskil olnud rohkem katsetamise aeg, kuid järgmisel hooajal tahaks ta asja ikka täie hooga käima lükata. “Et mölder oleks iga päev kohapeal tööl,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)