Sõrvest on leitud surnud õliseid linde

Nädala keskel Sõrve säärel leitud õliga kokkupuutunud lindude hulgast on esimesed oma lõpu juba leidnud. Sealse linnujaama töötaja Mati Martinsoni sõnul on ta leidnud viis õliga määrdunud surnud lindu.

Samas ei ole Martinsoni hinnangul reostusega kokkupuutunud lindude arv oluliselt suuremaks läinud. Jõululaupäevast alates on loendatud üle 60 õlise auli, kajaka, krüüsli ja tõmmuvaerase.

Kohe pärast esimeste lindude leidmist seiret teostanud piirivalve lennusalk reostust merelt avastada ei suutnud, kuid laupäeval nähti Mõntu sadamast umbes kilomeetri kaugusel merel kahte umbes kahe meetri laiust ja kolme kilomeetri pikkust õlilaiku.

Kohale sõitnud partull-laev Valve midagi siiski ei avastanud. Arvatavasti olid nähtud laigud selleks ajaks juba hajunud. Õhust avastatud laikude seost Sõrves juhtunuga ei ole võimalik kindlaks teha.

Praeguse seisuga pole plaanis õlireostusega määrdunud lindude tarvis Saaremaal Sõrves linnuhaiglat avada, nagu tehti tänavu veebruaris.

Riikliku looduskaitsekeskuse Saare regiooni direktor Tõnu Talvi ütles “Aktuaalsele kaamerale”, et aktiivset linnukeskuse taasavamist ja lindude püüki ei ole praegusel hetkel veel kavandatud.

Tema sõnul toimetatakse kätte saadud määrdunud linnud metsloomade turvakodusse, kus nendega edasi tegeldakse.
Reedel ütles linnujaama töötaja Mati Martinson Oma Saarele, et õliga kokkupuutunud aulid on paratamatult surmale määratud. Nimelt vähendab õli sulestiku vettpidavust ning mida aeg edasi, seda napimaks jäävad linnu jõuvarud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 67 korda, sh täna 1)