Saaremaa Spordihingeks kuulutati Milvi Viss (2)

Saaremaa Spordihingeks kuulutati Milvi Viss

SPORDIHING: Teenekas treener Milvi Viss on üles kasvatanud mitmeid tippsportlasi ning spordipisikut süstinud ka oma järeltulijatesse. Spordihinge autasu andis vanaemale üle Johannes Treiel, kes kergejõustikus juba häid tulemusi näitab.

“Ma ei kavatse veel kõrvu pea alla panna,” ütles teenekas kergejõustikutreener laupäeval toimunud spordiaasta lõpupeol, kui Saaremaa Spordiliit tunnustas teda esmakordselt välja antud Saaremaa Spordihinge autasuga.

“Ma olen eluaeg teinud tööd, mis on olnud minu hobi,” pakkus Milvi Viss välja ühe võimaliku põhjuse, miks tal on õnnestunud sporditreenerina niivõrd edukas olla ning mitmeid enda õpilasi tipptulemusteni viia.

Ka autasu Saaremaa Spordihing 2008, klaasist liblikakuju, andis Milvi Vissile üle tema lapselaps Johannes Treiel, kes samuti kergejõustikuga tegeleb.

Orissaare treeneri edukust näitab seegi fakt, et tema tütar Virge Treiel tunnistati laupäeval aasta treeneriks, lapselaps Linda Treiel aga aasta noorsportlaseks. Kaie Kand, kelle treener Milvi Viss on olnud, aga aasta naissportlaseks.

Saarlased on esindatud

Laupäeval sportlaste autasustamistseremooniat sisse juhatades märkis Saare maavanem Toomas Kasemaa, et spordielu edukust näitab ka see, et saarlased on esindatud pea igal suuremal võistlusel.

Suurvõistlusele jõudmist pidas oma sportlaskarjääri üheks oluliseks verstapostiks ka aasta meessportlase tiitli pälvinud Tiidrek Nurme, kes lõi sel aastal üle Eesti vanima kergejõustiku rekordi, 1966. aastast Mart Vildi aja 1500 m jooksus ning pääses tänu sellele ka Pekingi olümpiale, kus teenis 27. koha.

“Minu jaoks oli see erakordne aasta,” ütles sel aastal ka Tartu linna parimaks tunnistatud Nurme ning lisas, et tema sportlaskarjäär on kindlasti korda läinud.

Aasta sportlasteks tunnistati lisaks Nurmele ka Kaie Kand, Rait Sagor, Linda Treiel, Ott Tänak ja Raigo Mõlder.

Meie õnn on olla siin

Oma kolmveerandsajandat sünnipäeva pidanud Saaremaa Spordiliit andis spetsiaalselt juubeli puhuks valmistatud tänumedalid inimestele, kes kohaliku spordielu edendamisele kaasa on aidanud.

“Meie õnn on olla tänases päevas ja seda jäädvustada,” märkis organisatsiooni juht Mait Must.
Tema sõnul näitab arengut kas või see, kui palju meil on saavutusi, mida tunnustada.

Must tõi võrdluseks näite, et kui Saaremaal esimest korda parimaid sportlasi valiti, siis sai selleks sportlane, kes Läänemaa–Saaremaa kergejõustiku matškohtumises saarlastele enim punkte tõi.

Tänaseks on aga maakonna aasta sportlasteks peaasjalikult atleedid, kes on oma riiki esindanud tiitlivõistlustel ning toonud koju ka medaleid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)