Politsei soovib kõikidele rahulikku ja turvalist jõuluaega

Eesti politsei soovib kõigile turvalist ja rahulikku jõuluaega ning soovitab eesootavad pikad pühad veeta vastutustundlikult.

Politsei peadirektori Raivo Küüdi sõnul annab politsei endast parima, et eesootavad jõulud oleksid iga eestimaalase jaoks turvalised. 

“Nii nagu ülejäänud detsembrikuu jooksul, on pühade ajalgi politsei teravdatud tähelepanu all turvavarustuse kasutamine, joobes juhid ning kiiruseületamised, kuna just need süüteod on sageli kõige traagilisemate tagajärgedega. Samas pole kindlasti vähemtähtis ka üldine avalik kord,” ütles Küüt.

Tema sõnul on turvalised jõulud paljuski ka igaühe enda teha, selleks tuleb ennast hoida, teistest hoolida ja mitte mõtlematult tegutseda. 

“Jõulud on Eestis pigem vaikne perekondlik püha ja enamasti tekivad probleemid ühest punktist teise liikumisel. Igal juhul tuleb oma käigud varakult ette planeerida, sõitmiseks aega varuda, alati turvavöö kinnitada ja mitte mingil juhul ei tohi rooli istuda napsitanuna või jääknähtudega,” soovitas Küüt.

Möödunud aasta jõulupühade ajal tabas politsei üle Eesti 125 alkoholi tarvitanud mootorsõidukijuhti, ülemöödunud aastal 100 joobes roolikeerajat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)