Päästeteenistuse soovitused pühadeks

Pühade ajal kasutatakse tavapärasest rohkem lahtist tuld, süüdatakse küünlaid. Igal aastal on tuleõnnetusi, kus järelevalveta jäetud küünal põhjustab tulekahju. Põlevat küünalt ei tohi järelevalveta jätta, küünal võib sulades või tuuletõmbega ümber kukkuda.

Lauakaunistuste või kaunistusrosettidega küünlaid ei peaks üldse süütama, sest kaunistus on põlevast materjalist ja süttib kergesti. Küünal tuleb paigutada mittepõlevale alusele ning paika, kus leegi lähedal ei ole tuldvõtvaid esemeid, kardinat või kuuseoksi. Puit või paber küünla aluseks ei sobi.

Ilma külmenedes toimub rohkem tuleõnnetusi, mis saavad alguse küttekoldest. Päris tihti on põhjuseks kütterežiimi rikkumine. Käreda külmaga peaks ühe kõva kütmise asemel kütma mõõdukalt mitu korda päevas.

Väga kõrge temperatuur lõhub ahju või pliidi, põhjustades halvemal juhul tulekahju. Puhurid ja õliradiaatorid ei ole mõeldud ööpäevaringseks kasutamiseks, ülekuumenenud seadmed võivad süttida. Elektrilised küttekehad, mis ei ole mõeldud pidevaks töötamiseks, tuleb aeg-ajalt välja lülitada ja maha jahutada.

Ilutulestiku rakettide laskmisel tuleb järgida kaasas olevat kasutus- ja ohutusjuhendit. Laskmisel kinnitada rakett kindlale alusele. Kergesse lumme torgatud rakett võib lendamisel suunda muuta ning inimese pihta sattuda. Aknast ja rõdult ei tohi ilutulestikku lasta, rakett võib lennata teiste majade aknasse või katusele. Raketti tuleb lasta hoonetest eemal, ainult otse üles.

Tulekahju korral või kiirabi kutsumiseks helista hädaabinumbrile 112
Lihtsamate terviseprobleemide korral saab meditsiinilist nõu perearsti nõuandetelefonilt 1220.

Päästealast infot saab päästeala infotelefonilt 1524
Hädaabinumber 112 on mõeldud hädaabikõnedeks. Pühadetervitused ja infopäringud koormavad asjatult hädaabitelefoni ning tegelik abivajaja ei pruugi liinile pääseda.

Sirle Matt
avalike suhete büroo

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)