Nael: Jõulukinkide kättesaamiseks luulet vaja pole

Kohalike arvamusliidrite jutu järgi ei ole kinkide kättesaamiseks tänapäeval enam luuletusi vaja lugeda, kuigi traditsiooniliselt on alati nii tehtud. Toome teieni mõningad kingijagamisega seotud arvamused, mis said sõnastatud viimasel Naela arvamusliidrite lõunal “Jõulukink – väljapressimine või lihtsalt äri?”

Küllo Tibik, OÜ Ostanmüünvahetan
Minu arust peaks seda, kuidas pakk kätte saada, küsima nende käest, kes paki saavad. Selle teema arhitektide käest. Ma ei oska kommenteerida. Ma ei osale nendel koosolekutel ja üleüldse, kust te võtate sellise jutu, et ma tahtsin kellegagi kingitust vahetada. See on alatu laim.

Joonas Tasemaa, vanem
Pakkide kättesaamise temaatika on juba mitu aastat vana. Ma soovitaksin seda küsida näiteks siseministeeriumist. Meie oleme siin ainult ametnikud ja rahajagamise eest ei vastuta. Loomulikult võiks kingi kättesaamiseks korraldada näiteks riigihanke, aga selleks tuleb kindlasti enne läbi viia uuring, et kuidas ja kellel oleks kõige kasulikum kinki kätte saada ja mitu liinikilomeetrit see maksma läheks.

Selle jutu kohta, et kolmapäeviti kinke ei jagata, ma ei oska midagi olulist hetkel öelda. Ma arvan, et ootaksime uuringu tulemused ära ja siis räägime edasi. Ma tahaksin toonitada, et siin ei ole midagi korruptiivset.

Aale Arrik, kardavoi
Kinkide kättesaamine on kujunenud meil tõsiseks probleemiks. Kuid siiski ma soovitaksin teil pöörduda linnavalitsuse poole. Vaadake, jõustruktuuridel ei ole aega, et kontrollida iga kingisaajat, et kas kink on kätte saadud valskusega. Saage aru, see ei ole meie prioriteet.

Eila Maale, äärealade spetsialist
Mina tean valemit kingijagamiseks. Ma annan jõulumehele veidi feimi. Mul on veel olemas, n-ö vanast rasvast. Nimelt kui ma tulin äärealale elama, keelati mul feimikogumine ära, kuna see ei ole ühele tõelisele spetsialistile kohane. Nüüd ma jagan feimi kõigile, kes on millegagi hakkama saanud.

Näiteks kohalikule kokatädile andsin kohusetundliku teeninduse eest alles eila kolm punkti. Jõuluvana peab kahjuks leppima poole vähemaga. Ega surutise ajal pole kerge. Kuigi jah, meil siin on ikka kõik hästi.

Agur Salver, Kaali järve vardjas ja Panga panga haldjas
Midagi kätte saada ei ole üleüldse probleem. Tuleb kirjutada projekt. Tuleb enne kokku leppida. Mis te arvate, et raha on maailmast otsa saanud? Ei ole tegelikult. Kõik raha on Kaali järves. Selleks et raha kätte saada, tuleb sealsele vetevanale üks projekt teha ja asi klaar. Näiteks jõuluvanale sobiks dolomiidist saan hästi. Või siis selline laev, nagu sealt Salmelt nüüd leiti. Selle projekti peale saaks papid peale küll. Kohe.

Tiidu Surve, linnaametnik
Ma tahaksin öelda, et jõuluvana on väga vahva mees. Nagu nii mõnigi teine meie kaunis linnas. Ma tahaksin asja seletada filosoofiliselt. Minu arust peitub kõikide küsimuste vastus yin’i ja yang’i teoorias. Kui see kink, mis on kotis, on sinule mõeldud, siis see nagu tõmbub sinu poole.

Eks meis igaühes ole natuke kingitust, oleme ise nagu kingitus. Elu on nii ilus. Oh jah. Olete te kunagi kuupaistel golfiväljakut näinud? Ei ole? Siis te olete elanud pimeduses, olnud pimedusega löödud.

H. L. Kardinal, linnavalitseja
Põhimõtteliselt on tegelikult kinkidega nii, et mina ei pea üleüldse mingeid trikke tegema, et neid kätte saada. Igal aastal annan ma kolm opositsiooni liiget jõuluvanale rendile. Pakivad seal kinke ja söödavad hobuseid. Pealegi on jõuluvana alati oodatud minu juurde tennist mängima. Pole probleem. Selle eest saan kingitused ka oma Sitsiilia sõpradele. Cosa Nostrast.

Tea Prost, avalik naine
Ärge palun mind segage. Ma olen oma ameti maha pannud. Mina saan oma kingid kõik vanade teenete eest. Vanasti oli ikka jõuluajal kibekiire tööaeg. Ei olnud mul aega vorsti-kapsast järada. Ainult üks rügamine ja rassimine käis. Kas te arvate, et see oli kerge. Kõik need päkapikud ja jõuluvanad ja näärivanad ja muu selline. Oh olid ikka ajad! Oh-oh-oh-aaah…

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)