Jõuluvanade imelikud juhtumised

Andsin pereemale mõeldud paki ämmale. Kes kohe ka paki avas. See pesu aga tõesti ei passinud temale…
Jõuluvana Kuressaarest

Pärast kirikus oldud aega hakkasin jalgsi minema külaperedesse. Kott oli mul seljas, paks lumi oli maas, tõeliselt ilus talveilm oli. Ja siis peatusid mu kõrval autod ning küsiti viisakalt, et kas nad saavad aidata mind transpordiga. Tänasin neid viisakalt ja andsin neile oma kingikotist kommi. Nendest autodest aga, mis ei peatunud, lehvitati mulle. Neid oli terve rodu, tundus, et terve praamijärjekord.

Muhu segarahvatantsurühmal oli selline tore komme, et neil käis iga kuu mõni vana külas. Kui oli augustikuu, käisin neile mängimas augustivana. Peas puuokstest punutud pärg ja riietel kaunistuseks lehed. Kaasas muidugi ka kingikott üllatustega.
Jõuluvana Muhust

“Kümme aastat tagasi tuli ootamatu pakkumine. Jõuluvana oli ootamatult haigestunud ja mina seadsin asendusjõuluvanana sammud teele. Ilm oli udune ja sombune ning need inimesed, kelle juurde sattusin, küsisid, mida ma neile kõigepealt soovin.

“Lund, palju lund,” ütlesin mina, ise mõeldes, et seda soovi on küll suhteliselt võimatu täita. Mida ma nüüd küll lubasin, jõudsin mõelda. Aga oh imet, kui pärast kinkide jagamist uksest välja astusin, sadaski laia lund. Ja selgus, et kusagil mujal ei sadanud, vaid ainult selles kohas, kus mina olin. Usu ja looda, siis lähevad ka soovid täide.
Jõuluvana Kärlalt

Kiirel ajal ei olnud mul muud riiet selga leida kui punane saunalina, vest ning prillid, mis küll eriti sobilikud polnud. Ise end peeglist vaadates sarnanesin pigem klounile, kui oodatud jõuluvanale. Tuba, kuhu astusin, oli lapsi täis, ning esimene, mis mind vastu võttis, oli see, kui väike 3-aastane jõmpsikas hüüdis: “Vaadake, vaadake, jõuluvana on minu prillid ära varastanud ja ette pannud!”
Jõuluvana Orissaarest

Mina olen olnud selline ebatraditsiooniline jõuluvana, veidi kiiksuga. Kuna ma olen üsna kõhetu, siis on paljud inimesed küsinud, et kas ma olen haige või on majanduslangus mõjunud. Veel on küsitud, et millega ma oma habet pesen, et kas Head & Shoulders’iga?

Kahtla koolis juhtus selline lugu. Küünalt ära puhudes läks jõuluvanal habe põlema ning tutsakat eest ära tõmmata ka ei saanud, sest lapsed oleksid mind muidu ära tundnud.
Jõuluvana Laimjalast

Kord peeti jõulude ajal pulmi ning kutsuti mind jõuluvanana läbi viima tüdrukute õhtut. Küsisin, et mis seal siis täpsemalt tegema peab, sain vastuseks: “Et mis ikka, strippi loomulikult…” Aga tookord ma sinna ei läinud.
Jõuluvana Salmelt

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)