Riigihangete amet tühistas jäätmejaama sorteerimisliini hanke tulemused

Saaremaa Prügila OÜ kuulutas välja uue hanke Kudjape jäätmejaama sorteerimisliini tarnimiseks, kuna riigihangete ameti vaidlustuskomisjon rahuldas hankes kaotajaks jäänud firma protesti ja tühistas hanke tulemuse.

“Oleksime pidanud hindamiskomisjoni otsuses põhjendama, miks hanke võitja tehnoloogiline skeem oli parem,” tunnistas Saaremaa Prügila OÜ tegevjuht Mihkel Paljak. “Samuti oli võitjal hankedokumentidest puudu üks elektritöödega seotud dokument, mille me küll hiljem saime, kuid mis oleks pidanud kohe hankedokumentide vahel olema,” lisas ta.

Oktoobris läbi viidud Kudjape jäätmejaama sorteerimisliini hanke võitis tööstusseadmete müügi ja hooldusega tegelev ettevõte Technobalt Holding. Ettevõtte pakkumuse maksumus oli 8,6 miljonit krooni ehk pisut vähem kui teisena hankel osalenud Konsensus Laomaailm AS-i oma.

Sorteerimisliini uue hanke võitja selgub 6. jaanuaril, mil ilmneb ka jäätmejaama hoone ehitaja. Mihkel Paljak ütles, et praegu ollakse jäätmejaama rajamisega graafikus, kuigi varu on üsna väike. Kudjape prügila suletakse 16. juulil 2009.

Kudjape jäätmejaama rajamiseks on Keskkonnainvesteeringute Keskuselt saadud toetuse ja valdade omaosalusega kokku 44 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)