KG abituurium pühendus detsembris heategevusele

Terve detsembrikuu on Kuressaare gümnaasiumi abituuriumiosa õpilased abistanud linna vanureid, tuues neile puid tuppa, koristades hoovi ja aidates mitmel erineval moel nende jõuluaega toredamaks muuta.

Heategeva ettevõtmise algatajad on KG abituriendid ise, kes tulid mõttele, et ei korralda sel aastal tavapärast projektipäeva, vaid kõik lihtsalt aitavad detsembrikuu jooksul seal, kus abi vajatakse. See, mida teha või milline abistamise viis valida, oli iga klassi enda otsustada.

“Nad on käinud meie avahoolduse inimesi kodus aitamas,” ütles Kuressaare päevakeskuse juhataja Tiia Tammsalu. “Kes lõhkus ja ladus puid, kes viis kolme päeva puudevaru tuppa ette,” loetles ta. Lisaks tegid noored päevakeskuses eakatele rõõmu, teenindades neid jõululauas, et pidulikku lõunat sööma tulnud inimesed tunneksid end kui restoranis.

“Mina panin kirja, mida me teeme ja kus meid vajatakse, ning noored kirjutasid oma nimed sinna taha,” rääkis 10.a klassi juhataja Ave Jõgi.

Ühel detsembri laupäeval koristas kümmekond noort Kuressaares Pihtla teel vanainimese hoovi ja riisus puhtaks ka tema aiataguse, kuhu millegipärast kõik möödakäijad prahti kalduvad loopima. Majas elav vana mees, kes ise vaevu liigub, sai oma hooldamata aia eest linnavalitsuselt hoiatuse.

“Meil oli väga lahe laupäevak,” kinnitas õpetaja Jõgi, kelle sõnul noored nautisid ühistegevust ja koristasid aeda rõõmuga. Mõned päevad tagasi käisid noored “objekti” üle kontrollimas ja koristasid ära vahepeal sinna visatud prügi.

Lisaks sellele kaunistasid kümnendate klasside õpilased Kuressaare haigla hooldekodu puhkeruumi ja andsid seejärel sealsetele elanikele kontserdi. Abistatud on veel mitmeid organisatsioone.

Eile jagati linnas helkureid inimestele, kes tänaval helkurita liikusid.
“Oma suureks üllatuseks ei kuulnud ma mingit vingumist, vaid noored abistasid rõõmuga,” ütles Ave Jõgi, kes on olnud õpetaja 23 aastat ja teab, et kõik noored ei tule alati välja, kui nad selle eest midagi ei saa.

Tema sõnul elavad noored ju muidu oma maailmas, sest nad tuuakse autoga kooli, viiakse autoga koju ja siis istuvad nad seal arvuti taga. Kõik ei olegi niisuguseid abivajavaid vanu inimesi enne näinud.

Heategevusega nüüd põhjalikumalt kokku puutunud noored loodavad, et nende eeskujul hakkavad ehk ka teised inimesed mõtlema, kuidas teha midagi head oma kodukohas.

Loe ka juhtkirja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)