TTÜ Kuressaare kolledži lõpetas 17 spetsialisti

Reedel lõpetas kolledži 17 spetsialisti, 15 turismi- ja toitlustuskorralduse erialal ning kaks väikeettevõtluse erialal. Värsketele diplomandidele, kellest üks – Ann Jõeleht – lõpetas kiitusega (cum laude), ulatas Kuressaare linnuse kapiitlisaalis diplomid tehnikaülikooli rektor Peep Sürje.

Kui palju nendest spetsialistidest Saaremaale tööle jäävad, ei ole veel teada, kuid TTÜ Kuressaare kolledži direktori Anne Keerbergi sõnul on suur asi seegi, kui mandri noored ligi neljaks aastaks Saaremaale tulevad, siinset elu rikastavad ja teenuseid tarbivad.

“Kasu on kindlasti ka see, et lõputööd tehakse valdavalt Saaremaa-teemadel,” ütles Keerberg, selgitades, et mõned otse ettevõtete tellimusel, mõned lihtsalt Saaremaa ettevõtlusest lähtuvalt. Direktor tahab esile tõsta väikeettevõtluse üliõpilaste tublidust, sest aastate jooksul on sellel erialal õppimisest loobunud vaid neli üliõpilast.

“Nii väike väljalangevus on Eesti kõrghariduses haruldane,” märkis Keerberg, kelle sõnul alustati väikeettevõtluse erialaga aastal 2004.

Esimesed kuus selle eriala üliõpilast lõpetasid möödunud aastal ning sel aastal lisandus kaks. Järgmistel aastatel tuleb lõpetajaid sellelt erialalt juba tunduvalt rohkem, sest hetkel õpib seda 60 inimest.

Kokku on Anne Keerbergi sõnul tänaseks Kuressaare kolledži lõpetanud 140 inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)