Päikseranna kinnistu ei saanud luba ehituskeeluvööndi vähendamiseks

Kaarma vald ei saanud ka teisel katsel luba vähendada detailplaneeringu alusel Mändjalas asuva Päikeseranna kinnistu ehituskeeluvööndit.

Vaatamata tänavu mais keskkonnaministeeriumilt saadud eitavale vastusele saatis Kaarma vald 18. augustil keskkonnaminister Jaanus Tamkivile uue taotluse ehituskeeluvööndi vähendamiseks.

Keskkonnaminister jättis taotluse rahuldamata, kuna taotlus oli pealiskaudne ega arvestanud ministeeriumi varasemate märkuste ja soovitustega.

2006. aastal algatatud Päikseranna kinnistu detailplaneering näeb 10 ha suurusele kinnistule ette 400 inimest mahutava nelja ja poole korruselise hotelli ja kuni 15 puhkemaja ehitamist. Ala arendaja on Päikseranna OÜ.

Praeguse planeeringulahenduse järgi tuleksid ehitised metsamaale, kus sirgub 70–75-aastane männimets ja kasvab kaitsealune taim nõmmenelk. Lisaks on planeeritava ala lähiümbruse ranna eripäraks liivaluidetel esinev männimets ja tallamisõrn alustaimestik.

Looduskaitseseaduse järgi on ehituskeeluvööndi vähendamine erand, mis on lubatud vaid põhjendatud vajaduse korral.

Juhul kui Kaarma vald otsustab uuesti esitada taotluse Päikseranna kinnistu ehituskeeluvööndi vähendamiseks, peab taotlus sisaldama selgitust, kuidas on ehituskeeluvööndi vähendamine kooskõlas looduskoosluste säilitamise, inimtegevuse kahjuliku mõju piiramise, randades asustuse suunamise, vaba liikumise ja juurdepääsu tagamisega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)