Luciapäeva valgus

Laupäeval sai Kuressaare kesklinnas näha luciapäeva valgustseremooniat. Kuigi lumeta talveilm ei andnud mingit märki jõuluaja lähenemisest, lisas see armas koosolemine ometigi advendi- ja soojusetunnet.

Pritsumaja terrassil sai nautida ilusat koorilaulu. Eelnevalt olid kokku saanud Lucia laulukonkursil osalenud tüdrukud ja laulukoor Vocaliisa, juhendajateks Helle Rand ja Pilvi Karu. Lauljate esitus oli nii hea, et seljatagust liiklusmüra polnud üldse kuulda. Kontserdile andsid soojust ja sära juurde põlema süüdatud küünlad lauljataride käes.

2008. aasta Lucia Diana Tiirats esitas lummavalt eestikeelse versiooni maailmakuulsast laulust “Santa Lucia”. Diana eristus teistest pähe asetatud püha Lucia küünlapärjaga.
Laulude vahepeal võttis sõna abilinnapea Argo Kirss, lisaks tutvustati luciapäeva sünnilugu.

Lucia on pimedate kaitsepühak ja valgusetooja. Eriti suursuguselt pühitsetakse luciapäeva Itaalias, täpsemalt Sitsiilias.
Kuressaarlastelgi oli laupäeval võimalus teha tükikene head, pannes korjanduskarpi pisike jõulukingitus vaegnägijast tütarlapsele.

Lõpetuseks koguneti rongkäiguks, kuhu lisaks laulukoori liikmetele kaasati pealtvaatajad, et minna linna jõulupuu juurde, mille tulukesed saadavad meid nii päeval kui öösel läbi linna koju, külla, kooli, tööle.

Hoidkem siis seda valgust ja jagagem oma kaaslastega – nii on hea lume ootuses jõuludele vastu minna!

Piret Puusepp

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)