Kuressaare viiuldajad esinesid Rootsis

Kuressaare viiuldajad esinesid Rootsis

MUUSIKUTE SÕPRUS: Rootslane Johannes, saarlased Eva ja Karl ning Kuressaare muusikakooli õpetaja Laine Sepp.

Eelmisel nädalal jõudsid Rootsist tagasi koju Kuressaare muusikakooli viiuliõpilased Eva Aarnis ja Karl Jõgi ühes oma õpetaja Laine Sepaga. Võeti osa Stockholmis tegutseva lasteorkestri proovidest ja esinemistest. Lisaks astusid väikesed saarlased üles ka solistide ning duona.

Sõit sai teoks tänu oktoobris Kuressaares toimunud poiste festivalil osalenud rootslaste õpetaja Natalia Namitova kutsele. 2004. aastal Namitova asutatud MTÜ Silverstråken (Hõbedane poogen) on orienteeritud kuni 12-aastastele keelpilli õppivate laste ansambli- ja orkestrimängule.

Nüüdseks on Namitova loodud ühing koopereerunud Nürnbergi kunstide kooli ja Sankt Peterburgi muusikakooliga. Kahjuks sel korral sakslased Stockholmi ei sõitnud, küll aga osales seal tuntud professor Saveli Shalmanni kasvandik, kaheksa-aastane Alexandra Kuzmina Peterburist.

Kontserdid toimusid Dieselverkstadenis ja endises muusikaakadeemias. Ühisorkestri repertuaaris oli 14 pala. Kontserte ilmestasid Maestro-Akadeemia ansamblid ja solistid: pianistid, kitarristid, flöödimängijad, lauljad, viiuldajad ning tšellistid, Peterburi ja meie viiuldajad.

Püüdes erapooletult asjale läheneda, võin häbenemata nentida, et meie väikesi artiste kiideti ilusa tooni, puhta intonatsiooni ja kujundliku fraseerimise eest. Eva Aarnis mängis G. Malmsténi variatsioonid “Une-Mati” ja Karl Jõgi O. Riedingi kontserdi h-moll I osa.

Koos esitati jõululaul “The First Noël” ja eesti rahvalaul “Hällilaul”. Olime valmistunud kolmeks kontserdiks ja õppinud selgeks veel 4 teost, kuid kahjuks jäi üks kontsert ära.

Vaatamata suurele ettevalmistustööle ja -pingele jäid lapsed sõiduga väga rahule ja ootavad maikuud, mil saab teoks järgmine projekt Rootsimaal.

Laine Sepp
lainesepp@gmail.com

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)