Identiteedivargus tõi kriminaalmenetluse

Tartu politsei alustas kelmust käsitleva paragrahvi alusel kriminaalmenetlust juhtumi suhtes, kus kurikael võltsis Saaremaal elava mehe juhiluba ning võttis selle abil pangast laenu.

Riigiprokuratuurist öeldi Oma Saarele, et kahtlusaluseid kriminaalasjas veel ei ole.
Oma Saar kirjutas kolmapäeval Saaremaal elavast mehes, kellele helistati BIG pangast ning sooviti tagasi 38 000-kroonist laenu, mida mees võtnud polnud.

Juhtumisse süvenedes selgus, et tema nime ning isikukoodi kandva juhiloaga, millel ilutses sootuks tundmata isiku nägu ning teine dokumendinumber, oli Nordea pangas avatud konto ning sellele kontole kantud sama dokumendi alusel BIG-ist võetud laen. Sündmused arenesid Tartus, kus mees juba mitu aastat käinud polnud.

Balti Investeeringute Grupi Pank AS juhatuse liige Kaido Saar ütles Oma Saarele, et taolisi juhtumeid on BIG-i 16-aastase ajaloo jooksul olnud üksikuid.

Saar rõhutas, et BIG-is teostatakse kindlaid kontrolle ning iga klienditeenindaja on kohustatud isiku tuvastamisele pöörama olulist tähelepanu. Täpseid protseduure ja võimalusi ei soovinud ta turvakaalutlustel avalikustada.

Tema sõnul sõltub selliste juhtumite edasine käik politseiuurimise tulemustest. Juhul kui kelm tuvastatakse ja süüdi mõistetakse, tuleb kahju hüvitada temal.

“Kindlasti ei pea kahju hüvitama kannatanu, kelle nimel laen võeti, seda muidugi juhul, kui ta ise pole asjas kaasosaline,” märkis Saar.


Sarnaste kuritegude statistika tänavu 11 kuu jooksul

Dokumendi, pitsati ja plangi võltsimine: Eestis 298 juhtumit, Saaremaal 0.
Võltsitud dokumendi, pitsati ja plangi kasutamine: Eestis 459 juhtumit, Saaremaal 2.

Dokumendi, pitsati ja stambi hävitamine, rikkumine, vargus ja peitmine: Eestis 111 juhtumit, Saaremaal 0.

Tähtsa isikliku dokumendi võltsimine: Eestis 26 juhtumit, Saaremaal 0.
Võltsitud tähtsa isikliku dokumendi kasutamine ja kasutada andmine: Eestis 13 juhtumit, Saaremaal 0.

Tähtsa isikliku dokumendi kuritarvitamine: Eestis 454 juhtumit, Saaremaal 9.

Allikas: justiitsministeerium

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 97 korda, sh täna 1)