Saaremaal sõlmitakse lepe kruiisiturismi arendamiseks (2)

Esmaspäeval allkirjastavad 12 osapoolt Kuressaares ühiste kavatsuste kokkuleppe kruiisiturismi arendamiseks.

Esmaspäeval allkirjastavad 12 osapoolt Kuressaares ühiste kavatsuste kokkuleppe kruiisiturismi arendamiseks.

Leppe eesmärgiks on suurendada Saaremaa Sadamat külastavate ristluslaevade arvu ning teha Saaremaast Läänemere kruiisiturul tuntud ja tunnustatud sihtkoht, teatas Tallinna Sadam.

“Kõik peavad pingutama, kõik peavad oma panuse andma, ühistegevus annab ka parema tulemi,” ütles Oma Saarele AS-i Tallinna Sadam kruiisivaldkonna juht Sirle Arro.

“Mis meie ootame, on see, et sadama lähiümbrus muutuks atraktiivsemaks, et pakutaks uusi atraktsioone, et viidamajandus oleks korras ja et saadaval oleks mitmesuguseid Saaremaad tutvustavaid materjale,” ütles ta.

Praeguse seisuga oodatakse Saaremaa Sadamasse järgmisel suvel 6 kruiisilaeva, kuid pole välistatud, et maailmamajandust raputav kriis võib seda arvu mõjutada. “Hetkel on kruiisifirmad suhteliselt positiivsed, aga nii ettearvamatut kriisi ei ole nagu olnud enne,” tõdes Arro.

Sirle Arro avaldas lootust, et kunagi tulevikus hakkab ka Eesti laevandushiid AS Tallink oma laevaga Saaremaa Sadamas käima. “Selleks peab tekitama eelkõige nõudlust ja tutvustama Saaremaad. Nii ei ole nagu mõtet, et paned kõigepealt laeva käima ja siis hakkad vaatama, kust sinna reisijaid saab.”

Esmaspäeval sõlmitav kokkulepe fikseerib osapoolte kohustused ja tegevused Saaremaa kui kruiisisihtkoha arendamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)