Laevade nimevõistluse võitsid Lisete, Saarepiiga ja Luidja (17)

Saaremaa Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk andis eile üle auhinna ühele uute laevade nimekonkursi võitjale Ene Piipuule, kes pakkus tulevase laeva nimeks Saarepiiga.

Saarepiiga nimi jäi Ene Piipuule oma sõnul meeltesse mõlkuma eelmisest aastast, mil ta lasi oma lapselapse fotost teha postmargi ning selle kirjeldamiseks oli vaja nimi panna. Kolmeaastase valgete juuste ja lillepärjaga tüdrukukese postmark sai nimeks Saarepiiga.

“Ja kui see konkurss tuli, siis mõtlesin, et Saarepiiga sobiks sellele laevale,” rääkis võitja. “Saarepiiga nimi iseenesest toob ilusa pildi silme ette.”
Kuna perel tuleb parvlaevaga sõita päris palju, loodab ta võidetud 5000-kroonise kinkekaardi eest saada samas väärtuses parvlaevapileteid.

Septembris välja kuulutatud konkursile, leidmaks nime kolmele uuele laevale, pakuti ühtekokku 1200 nime, mille vahel korraldati internetihääletus. Hääletusel osalenute lemmikuteks osutusid Lisete, Saarepiiga ja Luidja.

Teiste võidunimede pakkujad Ellen Põldma ja Sven Rosenstok eile kohale tulla ei saanud ning saavad võidetud kinkekaardid kätte hiljem.
Tõnis Rihvk ütles, et see, mis nimega laev millisel liinil sõitma hakkab, ei ole veel kindel. “Saarepiiga on ilus nimi, sobib kõigi saarte vahet sõitma,” arvas Rihvk.

Samas ei ole veel täitsa kindel, et konkursi võitnud nimed laevadele ka pannakse. Konkursinimed on üks võimalustest. Esimene laev valmib 2009. aasta oktoobris ning nimi, mille too uus laev saab, selgub 2009. aasta oktoobriks, kui toimub laeva vastuvõtutseremoonia.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)