Jõulumõtisklus: elu on huvitav ju!

Jõulumõtisklus: elu on huvitav ju!

 

Talv saab ametlikult alguse 21. detsembril ja sinna on veel natuke aega. Et iga päev tortsutab vaheldumisi vihma, rahet ja lörtsi sadada, peaks tegelikult sügisele väga omane olema.

Ometi soovime, et maad kataks juba valge lumevaip, mis muudaks me ümbruse ühekorraga puhtaks ja omamoodi suursuguselt pühalikuks. Kui loodus reguleerib ilmaolusid meist olenemata, siis muud asjad (poliitika, inimsuhted, majandus jm) sõltuvad ainuüksi inimeste käitumisest ja otsustest.

Kas oleme lootust kaotamas?

Viimased kuud on muutnud meid närviliseks, tigedaks ja lootust kaotavaks. Majanduslangus on märksõna, mis läbib punase niidina igapäevast ajakirjandust, televisiooni- ja raadiosaateid. Nagu mingi nähtamatu tont, keda palja silmaga ei näe, aga vot, hiilib sunnik ringi ja kollitab meid nurga takka.

Peale selle on iga jumala päev mõni üllatus meedias, mida kuuldes või lugedes lihtne maainimene enam arugi ei saa, on see nali või tõsine jutt. Näe, just pidi lugupeetud doktor Peeter Mardna avalikult vabandust paluma seksuaalvähemuste solvamise eest. No mitte ei saa aru, mida ta siis nii valesti ütles?

Kelle meelest see siis normaalne on, kui kaks samast soost inimest magamistoas nahistavad? Ju nendel ikka väike kiiks seal ajukäärudesse end ära peitnud on, arvan ma. Aga tegelikult, mine sa tea, on ju meie poliitika viimasel ajal näidanud tendentse, et see omasooiharus on üks tõsine värk ja tugev tulevikumuusika.

Võib-olla on ammu välja arvutatud sündimata laste arv, mis tänu samasooliste kooseludele ära jääb, ja seepärast ministril lipsaski suust kogemata välja salastatud arv, märkimaks gümnaasiumide hulka, mis selle tulemusena tuleks likvideerida. Isiklikult mulle meeldib väga, kui koos elab kaks meest või kaks naist.

Muudame nimesid ja eestlasi saab rohkem

Vaadake kui palju plusse – esiteks jääb ära kogu see pikk jama lastega (kasvatamine, õpetamine, vastutamine nende tegude eest jne), kaob perevägivald – pole ju nõrka naist, kellele mees kere peale annab, või lastele liiga tegemist. Kui läheb kakluseks, on see naistevaheline väike kätš või meeste vahel toimuv võrdsete duell.

Võidavad tööandjad: pole vaja lapsepuhkusele jääjaile asendajaid otsida, lastega haiguslehel pole ka enam mitte keegi ja pensionile ei minda varem, oma paljulapselisuse pärast.

Ainult et sellised inimkooslused võiksid elada pigem maal, kus on raskusi koolide täituvusega, kus napib lasteaedu ja on suurte perede jaoks hõredavõitu bussiliiklus. Ei hakka siinkohal kõiki neid plusse kokku lugema, mille võrra on kahel täiskasvanul maal kergem elada kui näiteks kolme lapsega üksikemal.

Aga kui on vaja rahvaarvu tõsta, küllap siis impordime sisse euroliidu vabakasvatusega lapsi naaberriikidest, keegi ju ikka oskab kirjutada projekte, kuidas seda teostada – eurorahadega.

Eesti keel ja päritolu pole ju üldse enam oluline, me lihtsalt eestistame nende nimed ning sulandumine meie väikesse ühiskonda toimub valutult, märkamatult… On ikka nutikad poliitikud meil, eesotsas siseministeeriumi ja regionaalministriga, kes sellise vägeva mõtte peale tulid.

Kas nüüd saab olema Simonov = Simm, Petrov = Peetre? Natuke hilisevõitu nali küll see, võrreldes Lätiga, sest seal muutus Ivan Ivansiks juba aastaid tagasi.

Teleri abil targemaks või rikkamaks

Ei, igav meie elu küll ei ole! Kui oled tüdinud poliitikast, siis on teleris meelelahutuslike saadete hulk minu arvates niivõrd mitmetahuline, igale maitsele huvipakkuv, et patt oleks nuriseda isegi siis, kui sul on pildimasinas vaid kolm kodumaist kanalit.

Võtame meie hingenudistide “Tõehetke” ennastohverdavad paljastused, “Targem kui 5.b” kasulikud teadmised, “Rooside sõja” rõõmsad sõnademängud või muu.

Kuigi jah, kokkuvõttes taan-dub kõik kerge rahasaamise lootusele – olenevalt sellest, kas sul veab või kui nutikas sa oled, võimalus on vähemalt antud. Lihtsalt tugitoolis lösutav pealtvaataja saab üksjagu naeru kõhistada ja muud mured on selleks korraks hääbunud, mõnus!

Aga ilus jõuluaeg läheneb kohutava kiirusega. Ilmajaamad ja seapõrnad ennustavad lund, kuigi tegelikult oleks ülihea, kui külma ei tulekski, inimestel vähem maksta soojuse ja küttepuude eest, majanduslanguse potsatus oleks leebem.

Maanteed seisaksid korras ning teede korrashoidjatel oleks hea põhjus vaid umbrohtu ja võssa kasvanud teeääri niita.

Heategevuse kõrghetk

Käes on ka heategevuse kaunis kõrghetk! Küllap nii mõnigi haigla saab lõpuks ometi muretseda puuduva aparaadi või vaene lastekodu lihtsalt rahaabi. Ja ma olen täiesti kindel, et kõige rohkem on süda ja rahakott avatud lihtsal tööinimesel, noh, võib- olla tõesti ka mõnel meie sekka äraeksinud metseenil. Imesid juhtub ju kogu maailmas, äkki juhtub ka meie saarel, meie vallas, meie külas!

Äkki on homses lehes suurte trükitähtedega kirjutatud: “Austatud maarahvas, seoses liigse kiirustamisega bussiliikluse kärpimisel, naftabarreli plahvatusliku odavnemisega maailmaturul ja südametunnistuse ärkamisega, palume vabandust teist mittehoolimise pärast ja alates tänasest päevast saate jälle iga päev Kuressaarde sõita – AS GoBus tervitab teid!”

Ajab naerma, eks, unistada ju ikka tohib?! Linn ju võitleb oma bussiliikluse stabiilsuse eest ja piletihindade tõusu vastu, kuigi vahemaad Kuressaares on jalutamiseks just parajad ja tervisele kasulikud jalgrattal ringi vurades.
Ah mida iganes, ega me pahased pole, olgu vähemalt kellelgi hää elada kusagil kõigi mugavustega asurkonnas.

Tunneme siiralt te elu-olu üle hääd meelt. Lustige rahumeeles spaades, poodelge kümnetes kauplustes, tugevat tervist selleks! Ja suvel, siis tulge ikka maale ja mere äärde, ruumi jätkub kõigile mõnusatele inimestele. Rahulikku jõuluaega ja kena vana-aasta lõppu!

Sveda Babenkova

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)