Aasta sportlased on Kand, Nurme ja Tänak-Mõlder

Aasta sportlased on Kand, Nurme ja Tänak-Mõlder

PARIM VÕISTKOND: Eesti rallimeistriteks tulnud Ott Tänak-Raigo Mõlder.

Eile valiti Saaremaa parimateks sportlasteks aastal 2008 naistest juba kaheksandat korda Kaie Kand ning meestest esimest korda selle au pälvinud Tiidrek Nurme. Võistkonnana peeti tiitli vääriliseks rallipaari Ott Tänak-Raigo Mõlder.

Saare maavalitsuse juures tegutseva spordinõukogu, Saaremaa spordiliidu liikmete ja rahvahääletuse tulemusena anti välja kuus tiitlit. Kõiki aasta parimaiks valituid tunnustatakse Eesti Kultuurkapitali poolt 3000 krooniga.

Üheksa aasta jooksul kaheksandat korda parimaks naissportlaseks valitud Kaie Kandile ei paista Saare maakonnas konkurenti veel olevat. Ainsa saarlasest naissportlasena Pekingi olümpiale jõudnud, kuigi seal vigastuse tõttu ebaõnnestunud Kaie Kand ütles Oma Saarele, et kuigi tiitleid on juba nii palju, on iga kord meeldiv sellist tunnustust saada.

Parimaks meessportlaseks valitud Tiidrek Nurme suurim saavutus oli kindlasti Eesti vanima, 42 aastat püsinud kergejõustikurekordi purustamine 1500 m jooksus, mis tagas mehele pääsu olümpiale, kus ta saavutas 27. koha.

Noorsportlaste valimisel tunnistati noormeestest teist aastat järjest parimaks jõutõstja Rait Sagor, kes tuli jõutõstmises juunioride maailmameistriks.

Neidudest võidutses samuti juba teist aastat järjest ja seda ülekaalukalt mitmevõistleja Linda Treiel, kes saavutas kuni 20-aastaste maailmameistrivõistlustel seitsmevõistluses 15. koha.

Lisaks võitis Treiel mitmeid Eesti meistri tiitleid ning parandas oma vanuseklassis neidude kuulitõuke ja seitsmevõistluse Eesti rekordit. Treiel tunnistati sel aastal ka oma vanuseklassi parimaks kergejõustikuneiuks kogu Eestis.

Omamoodi ajalugu tegi tänavu Linda Treieli ema Virge Treiel, kes tunnistati aasta parimaks treeneriks. Nimelt on ta aastate jooksul esimene, keda on tunnustatud nii sportlase kui ka treenerina. Sportlasena vääris ta tiitlit 1995. ja 1997. aastal.

Parima võistkonna tiitli sai rallipaar Ott Tänak-Raigo Mõlder, kes tulid Eesti N-rühma rallimeistriteks ning võitsid ka üle 27 aasta taas saarlastena koduse Saaremaa ralli.

Saaremaa spordiliit korraldas sel aastal ka rahvahääletuse, mille tulemustel oli lõplikul valimisel igas kategoorias üks hääl. Rahva arvamus erines lõpptulemusest kolmes valikus.

Aasta treenerina oleks rahvas näinud jõutõstjate ettevalmistajat Jaan Salu, aasta parima noore meessportlasena jõutõstjat Raigo Kuusnõmme ja parima võistkonnana SK Jõumees meeskonda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)