Politsei pani koolilapsed puhuma (4)

Politsei pani koolilapsed puhuma

ALKOMEETRI NÄIT 2,62! Paide politseinik Helen pani taruvaigu ja piirituse baasil valmistatud kurgurohtu tarbinud Marguse puhuma. Kui noormees oleks ka tegelikult sellises joobes, läheks tal vaja kiirabi, kommenteerisid politseinikud alkomeetri näitu.

Kolme suurema Saaremaa kooli õpilased said testida alkomeetrit otse koolimajas, kui Paide politseijaoskonna töötajad korraldasid Kuressaares eile liiklusturvalisust käsitleva õppepäeva “Turvaliselt siia-sinna”.

Tunni aja jooksul oli võimalik näha, kuidas mõjutab väike kogus alkoholi inimese organismi, tehti katseid alkomeetriga ning näidati õppefilme.
“On olemas teatud jooke ja aineid, mis küll alkoholi ei sisalda, aga politsei alkomeeter neile ometi reageerib – kas keegi oskab mõnda nimetada,” küsis Paide politsei juhtivkonstaabel Üllar Kütt Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilastelt pärast projekti tutvustamist.

“Keefir,” pakkus saalist Karli. Seepeale ilmus politseiniku kotist lauale pakk keefiri, Karli jõi ära tassi keefiri ning seejärel lasti tal puhuda. Alkomeeter oli nullis. Ka nätsu närimine ei pannud alkomeetri numbreid liikuma.

Kõigile oli üllatuseks aga see, et Tõmmu kommi söönud tüdruku joobeks tuvastas alkomeeter 0,25 promilli. Taruvaiku kurku pihustanud noormehehel oli alkomeetri näit 2,62 promilli. Üllar Kütt ütles siiski, et kommiarmastajatel ei ole muretsemiseks põhjust.

“Kui keegi jääb vahele, siis me kontrollime üle ja laseme viie minuti pärast uuesti puhuda, sest kommi söömise korral hakkab näit hakkab kiiresti langema, kui ei lange, siis ei olnud inimene kaine ka enne puhumist,” tõdes Kütt.

Tõenduseks, et noormees enne siiski täiesti kaine oli, oli see, et viie minuti pärast oli alkomeetri näit taas nullis. Ei energiajook, Coca-Cola ega Mynthon tekitanud joovet, mida alkomeeter oleks tuvastanud.

Seejärel jõid erariides politseinikud Helen ja Taavi lahjat alkoholi, mille tagajärjel mõõdeti joobeks Taavil 0,5 ja Helenil 0,68 promilli. Alles rohkem kui tunni möödudes olid nende näitajad taas nullis.

Selle tunni jooksul näitas Paide noorsoopolitseinik Marju Tamsalu noortele filmi avariist, mis demonstreeris, kui oluline ja vajalik on kasutada turvavööd.
Teistest filmidest ja piltidelt võis näha, mis juhtub siis, kui istuda rooli purjuspäi. Lisaks piltidele olid seal kõrval šokeerivad arvud. Näiteks on 11 aastaga toimunud 22 983 liiklusõnnetust, milles inimesed on hukkunud või vigastada saanud.

Vaata rohkem pilte
galerii.omasaar.ee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 103 korda, sh täna 1)