Linn keeldub aitamast auklikul tänaval rehvi lõhkunud meest (15)

Linn keeldub aitamast auklikul tänaval rehvi lõhkunud meest

AUK LOMBIS: Kuidas seda fikseerida, küsib augus autorehvi lõhkunud mees?

Auklikul linnatänaval autorehvi lõhkunud mees ei saa linnalt hüvitist, sest Kuressaare linnavalitsus nõuab juhtunu kohta täpseid tõendeid, mida mehel pole aga tagantjärele esitada võimalik.

“Sõitsin teisipäeval Kuressaare Piiri ja Tallinna tänava ristmikul oma auto velje ja rehvi puruks,” kurtis autojuht oma muret Oma Saarele, lisades, et rehv oli nii puruks, et seda taastada ei ole enam võimalik. Ta pöördus oma murega kohe ka linnavalitsusse. Seal soovitati teha avaldus, kuid lisati, et juhtum oleks tulnud täpselt fikseerida.

Remontida ei saa

“Aga mismoodi ma oleksin pidanud fikseerima, kui suur auk oli lombi sees ja et mõlemal pool oli vesi,” rääkis mees, kelle sõnul oli ta autol löökaugu läbimisest velg kõver ja rehv külje pealt puruks. Temaga kaasas olnud naine nägi juhtunut samuti ja olnuks vajadusel nõus tunnistama.

“Käisin remondis ja mehed ütlesid, et seda kummi ei saa parandada,” oli mees nõutu, lisades, et velje saaks veel korda, aga täitsa uut rehvi enam remontida ei saa. Mees on kolmandat kuud töötu ja tal ei ole raha, et uut kummi osta. Seetõttu ta pöörduski hüvitise saamiseks linnavalitsuse poole.

See on viimastel kuudel juba teine juhtum, kus löökaugus rehvi lõhkunud autoomanik linnalt abi ei saa, sest ametnike sõnul ei ole esitatud piisavalt tõendeid.

Linnavalitsuse õigusnõunik Vilma Kippak kinnitas, et teisipäeval pöördus kodanik tõepoolest linnainsener Madis Piheli poole, kes selgitas mehele, et ta peab oma taotluse esitama kirjalikult koos tarvilike tõendmaterjalidega.
Kippaku sõnul ei saa ju ametnikud lihtsalt maksumaksja raha välja käia, seega peab iga juhtum olema korralikult fikseeritud.

Vaja tunnistajaid

Kahjujuhtumi fikseerimiseks, et seda hiljem oleks võimalik kasutada tõendmaterjalina, on Kippaku sõnul eelkõige vaja kahjujuhtumi asukohas kohe juhtunu järgselt juhtumi asjaolud erapooletute tunnistajate juuresolekul jäädvustada.

“Olenevalt juhtumi asjaoludest kas fotografeerida ja/või koostada kohapeal vaatluse akt, millele kirjutavad alla erapooletud tunnistajad,” selgitas Kippak, lisades, et juhtumi fikseerimise juures peab alati olema kas politsei esindaja või liikluskindlustuse esindaja või ka linnavalitsuse esindaja.

Kui ei ole võimalik kohale kutsuda ühtegi eelnimetatud ametnikest, siis peab olema vähemalt kaks manukat, kes peaksid olema erapooletud (st mitte perekonnaliikmed, tuttavad, sõbrad).
Kuidas laheneb Piiri ja Tallinna tänava juhtum, seda Kippak kolmpäeval veel kommenteerida ei osanud.

Suvel Kuressaares Smuuli tänaval löökaugus oma Volvo rehvi lõhkunud Urmas esitas linnale kahjutasunõude, kuid linnavalitsus soovis enne selle rahuldamist tõendite esitamist. Kippaku sõnul jäigi see nõue rahuldamata, sest kodanik ei soovinud kahju tõendamiseks linnavalitsusele tõendeid esitada.

“Avalikus teenistuses peab kõik olema tõendatud,” nentis Kuressaare linnavaranõunik Margo Sooäär toona Oma Saarele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 99 korda, sh täna 1)