Kultuuripreemiad jagatud (4)

Kultuuripreemiad jagatud

KOLM PREEMIAT: Krista Lember (vasakul), Tõnis Kipper ja Maire Sillavee veavad ju kõik ühte vankrit – kultuurivankrit.

Kuressaare kultuurikeskuses eile pärastlõunal toimunud pidulikul kultuuriaasta lõpetamisel anti välja koguni kolm kultuuripreemiat.

Hendrik Krummi preemia vääriliseks tunnistati raadio Kadi vastutav toimetaja ja teatrilavastaja Tõnis Kipper, Kultuuripärli preemiat käis vastu võtmas Salme kultuurimaja juhataja Maire Sillavee ja esmakordselt kuulutati välja rahvakultuuripreemia Mudsu Mudsu laureaat, kelleks osutus maakonna rahvakultuurispetsialist Krista Lember.

Maavalitsuse kultuurinõunik Valve Heiberg tutvustas ka kolme uut trükist, milleks olid Krista Lemberi koostatud mahukas “Saare maakonna rahvarõivad”, “Saaremaa 2009. aasta kultuuri- ja spordikalender” ning Hendrik Krummi nimelise preemia laureaatide raamat, kus kirjas kõigi laureaatide biograafia.

Värske Krummi-preemia laureaat Tõnis Kipper pidas lõppevat aastat kultuurisündmuste rohkeks, tundes kahju vaid sellest, et ei jõudnud ise kõikjale, kuhu oleks tahtnud.

“Mul on kahju, et ei saanud Vargamäele Linnateatri megaetendust vaatama sõita. Meeldis aga Muhu vallavalitsusega Kesselaiul käimine. Muhulaste meelest on see üks nii hirmus-kole-kena koht, et seal võiks iga saarlane ükskord ära käia. Saar on aga nii ürgne ja metsik, et korraga sinna palju inimesi ei tohiks lastagi,” meenutas Kippere üht suvist kultuurireisi.

Väga hea mulje jättis Kipperile veel Anne Veski juubelikontsert Tallinnas. Kultuuripärli laureaat Maire Sillavee hindas Salme valla kultuurilistest tegemistest kõige enam hästi õnnestunud Sõrvemaa laulupäeva 145.

“Me saime oma lauluväljaku korda ja rannaparki laiendada ning laulupüha mälestuskivi paika. Aasta lõpupoole ilmestas Salme valda tervikuna muinaslaeva leid.

Edaspidi tahame sedagi unikaalset leidu huvilistele eksponeerida, avada kodulookambri ja terviseraja Suure Tõllu raiesmaa,” sõnas Maire Sillavee.
Mudsu Mudsu rahvakultuuripreemia laureaadi Krista Lemberi jaoks oli aasta sündmuseks rahvariideraamatu kokku panemine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 95 korda, sh täna 1)