Muhulased peavad Liiva liiklust ohtlikuks (1)

Muhulased tunnevad muret liiklusohutuse vähenemise pärast Liiva keskuses, kuna asulat läbiva maantee läbilaskevõime on tänapäeva liikluskoormusele jalgu jäänud.

“Aasta-aastalt on kasvanud Saare maakonda ja seega ka Liiva küla läbivate autode hulk. Üheks ohtlikumaks liiklussõlmeks ja “pudelikaelaks” on Liiva keskus, kus kunagi projekteeritud teed on hetkeliiklusele mittevastavad,” kirjutas Muhu vallavanem Tiit Peedu maanteeametile saadetud kirjas.

Kirjas palus vallavanem leida maanteeametil võimalus Liiva riigimaanteede teedevõrgu ja parklate projekteerimiseks.

Muhu valla kommunaalameti juhataja Raido Liitmäe sõnul vajab Liiva keskust läbiv maantee turvalisuse suurendamiseks lisaradasid, sest tulenevalt kasvavast liikluskoormusest on mahasõidud nii paremale kui ka vasakule muutunud väga ohtlikuks.

Liitmäe sõnul vajab Liiva keskus ka uusi parklaid, sest olemasolev tarbijate ühistu Liiva kaupluse parkla on küllaltki väike ja tipptunnil on parkimine keskuses kaootiline.

Uute parklate asukohad peaksid välja pakkuma liiklusspetsialistid, kuid Muhu vallavalitsus näeb parkla ühe asupaigana Muhu Restorani tagust ala, kus vallal on ka natuke maad.

Koos Liiva liiklussõlme projekteerimisega palub vald maanteemetil leida vahendeid ka Liiva ja Piiri küla vahelise kergliiklustee projekteerimiseks ja rajamiseks.

Maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus muhulaste mure lahendamist lähiaastatel siiski võimalikuks ei pea.

Sõrmus märkis Muhu vallale saadetud vastuses, et paljud kavandatud objektid lükkuvad vahendite vähesuse tõttu tulevikku ning rahapuudusel pole muhulaste soovide lisamine riigi teehoiukavasse 2009–2012 võimalik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)