Kuhu minna

Neljapäev, 11. detsember

KINO
Diva kl 19.40 Draakonikütid. Animatsioon. Pilet 40.–, viimane seanss.

KONTSERT
Orissaare kultuurimaja kl 19 Talvekontsert.
Kuressaare linnateater kl 20 esineb ansambel Jäääär.

ÜRITUS
Salme kultuurimaja jõulumüügipäev. Info tel 45 71 650.
Kuressaare kultuurikeskus kl 14 Saare maakonna kultuuriaasta pidulik lõpetamine. Maakonna kultuuripreemiate Kultuuripärl ja H.Krummi nimelise preemia üleandmine.
Saaremaa ühisgümnaasiumi aula kl 20 Krevera nostalgiaõhtu Vaimude tund Jannseni tänavas. Sissepääs tasuta.

TANTS
Ööklubi Diva DJ Kristjan Lillimägi.
Kodulinna lokaal kl 22 disko.

Reede, 12. detsember

KINO
Diva kl 19.20 007: Veidi lohutust. Action. Pilet 50.-

KONTSERT
Muhu põhikool kl 20 esineb Liisi Koikson.

ÜRITUS
Muhu põhikool Muhu koolilaste V jõululaat.
Kuressaare spordikeskus kl 11–19 jõululaat.
Lümanda kultuurimaja ees kl 18.15 tulede süütamine keskuse jõulupuul; kultuurimajas kl 18.30 jõulutervitus vallavanem Tarmo Piknerilt, järgneb Helle Kesküla lavastatud jõulumaaetendus Metsalapsed.

TANTS
Ööklubi Diva DJ RayGun (Rootsi).
Kodulinna lokaal kl 22 disko.
Lucifer DJ Kristjan Lillimägi
Mönus Villem kl 21.30 ansambel Helios. Sissepääs tasuta.
Kapteni kõrts ansambel Kontrast. Sissepääs tasuta.

SPORT
Kuressaare Lauatenniseklubi Tops mänguruumides (Marientali tee 27) kl 17.30 Saare maakonna 2008–2009 meistrivõistluste põhiturniiri III osavõistlus lauamängude mitmevõistluses esiliiga mängijatele. Info tel 56 657 866, Gunnar Usin.

ÜRITUSE EELINFO

Oort ootab huvilisi pühapäeval Orissaares

Regirokkgrupp Oort annab jõulude eel Eestimaal kolm akustilist kontserti. Saarlastel on võimalus Oorti näha ja kuulda 14. detsembril kell 19 Orissaare kultuurimajas. Oorti koosseisus astub lavale ka saarlasest muusik Aleksander Sünter.     

Esmakordselt astus Oort akustilise kavaga üles tänavu sügisel Viljandis peetud Pärimusmuusika Lõikuspeol.  Lisaks väga positiivsele tagasisidele kuulajate poolt oli see innustav kogemus ka muusikutele endile. Kuna paljud huvilised sellest osa ei saanud, siis otsustati teha veel mõned kontserdid.

«Akustilisus annab lugudele juurde peenema tunnetuse,» rääkis Oorti ninamees Aleksander Sünter. «Jõulisuseks tuleb ansamblil ka oma aeg. Kevadel valmiv kolmas helikandja on müütiliste regilaulude käsitluse kaudu jõulisem kui varasemad. Nendesamade müütiliste regilaulude sügavama tunnetuse saavutamiseks on aga praegune akustiline käsitlus arenguliselt väga oluline.»

Kontserdil esitatakse lugusid, mis on saanud uue seadega täiesti uutmoodi väe ja kulgemise.   Selleks et kõik olulised muusikalised taotlused sõltumata esinemispaigast kuulajateni jõuaksid on Oort naturaalpillidele lisaks ka mõningaid tänapäevaseid helitehnilisi võimalusi kaasanud.

«Akustiline muusika eeldab seda, et kui muusiku hing on astunud sammu publiku poole, peab ka publik oma hingega sammu vastu tegema ja siis sünnib kuulamises läbi ühise hingamise ime,» rääkis Sünter.

«Me võime oma elus kihutada läbi imekaunite maastike, imeliste inimeste keskel, ja olla siiski õnnetud. Kõige väärtusliku märkamine siin elus on meie endi kätes. Nii on ka muusikaga. Selleks et meie hing kosutust saaks, peab ta astuma omalt poolt sammu selle suunas. Akustiline muusika hoiab meie meeled erksad. Siis ei lase me kõigel kaunil ennast puutumata mööda libiseda.»

Kontserdikavas on ka üks spetsiaalselt advendiajale mõeldud imekaunis uus lugu. Oorti liikmete hinnangul kõlavad eriti hästi akustilises kavas veel valmimata kolmanda albumi lood. Ka tuttavad lood kõlavad akustilisena täiesti uut moodi.  

Oorti uus plaat on plaanis üllitada märtsis. Seal keskendutakse müütilistele regilauludele. Praegune akustiliste kontsertide kava ongi omamoodi loogiline etapp nende laulude sügavama tunnetuse saavutamiseks, et siis kevadel inimesed taas jõulise muusikaga rännule viia.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)