Algab Orissaare avatud noortekeskuse projekteerimine

Orissaare vallavalitsus kuulutas välja Orissaarde rajatava avatud noortekeskuse hoone projekteerimiskonkursi.

“Huvi on tuntud palju, hankedokumendid on välja võtnud üle kümne projekteerija,” ütles Oma Saarele Orissaare abivallavanem Ivar Ansper. Konkurss lõppeb 16. detsembril.

Orissaare gümnaasiumi kõrvale endise käsitöömaja asemele ehitatava noortekeskuse suurus on üle 200 m2, millest pool jääb vastavalt kohalike noorte soovile bändide prooviruumiks. Lisaks saavad noored muusikud oma käsutusse salvestusruumi.

Noortekeskusse tuleb ka robotroonika ruum, kus huvilised saavad ehitama hakata väikseid roboteid. Robotite ehitamist hakkab ilmselt juhendama Orissaare gümnaasiumi võrguadministraator Raivo Reinart, kes on osalenud robotite valmistamise koolitusel. Keskusse mahuvad veel käsitööring oma kangastelgedega ja kokandusring, osa ringe on veel lahtised.

Raivo Reinarti sõnul hakkab ehitus tõenäoliselt pihta 2009. aastal ja hoone valmib kas 2010. või 2011. aastal.

Vabariigi valitsuse poolt juunis kinnitatud avatud noortekeskuste, teavitamis- ja nõustamiskeskuste ning huvikoolide kaasajastamise investeeringute kava 2007–2015 näeb Orissaare avatud noortekeskuse rajamiseks ette 8 870 045 krooni. Objekti kogumaksumus on 9 351 795 krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)