Saarlased käisid Teeviidal tutvumas ja tutvustamas

Saarlased käisid Teeviidal tutvumas ja tutvustamas

TEEVIIDAL LIIKUS HULGANISTI KOOLIDE MASKOTTE: Siim Loog ja Mihkel Kahju uurivad Eesti Mereakadeemia maskotti.

Nädalavahetusel toimus Tallinnas noorte infomess Teeviit, kus Saaremaa koolidest käisid end tutvustamas Kuressaare ametikool ning TTÜ Kuressaare kolledž.

Ametikooli teabejuht Taavi Tuisk ütles, et Teeviit on selline üritus, kus kool peab käima. “Kui sind seal pole, siis sind polegi Eesti mõttes pildil.” Ametikool käib end tutvustamas eelkõige mandri õpilastele. Kõige rohkem käidi küsimas kunstilise kujundamise eriala kohta, ametikooli kokanduse kohta öeldi häid sõnu ka teistes boksides.

Koos kooli tutvustavate õpilaste ja õpetajatega oli ametikooli boksis oma toodetega väljas kooli õpilasfirma Savi, kes teeb keraamikatooteid.
Kuressaare gümnaasiumi õppetöö korraldaja Kaarin Peet, kes oma õpilastega messil käis, tõi välja, et sel aastal oli suur osakaal kõikvõimalikel välismaal õppimist-töötamist vahendavatel ettevõtetel ja programmidel.

Messi mõte on tema hinnangul pigem noortele märku anda, et nad ei ole oma küsimustega üksinda, vaid sajad taolised seisavad täpselt samasuguse probleemi ees.

Lisaks saab messil piltlikult öeldes käega katsuda neid, kes selle küsimuse ühel või teisel moel lahendanud – praeguste (üli)õpilastega vestlemine peaks suurendama objektiivse hinnangu võimalust, pakkudes sõprade-sugulaste kõrvale täiesti normaalse võõra praktiku seisukoha.

“Informatiivsuse seisukohalt on täna messist märksa olulisemaks allikaks meedia – internet, koolide kodulehed jms,” ütles ta.
Kuressaare gümnaasiumi 11.c klassi õpilane Mareli Ots ütles, et väga positiivne oli messil näha toredaid ja ilusaid inimesi, kes kõik olid lahkelt valmis lõputult rääkima ja küsimustele vastama.

“Huvitavad olid minu jaoks erinevad õpilasliidud, millest ma polnud varem kuulnud. Väga põhjalikult ma küll nende kohta ei uurinud, aga möödaminnes haarasin tutvustusi küll kaasa,” tõi ta välja.

Koolide kohta ta väga palju infomaterjali kaasa ei toonud, sest eriala, mis talle huvi pakub, õpetatakse Eestis ainult ühes ülikoolis ning selle kohta on juba infot piisavalt.
Sama klassi tüdruk Pille Kreos peab Teeviita üheks parimaks noortele mõeldud ürituseks.

“Kuna ma ise enam-vähem teadsin, mida ma tahan õppida, oli mul suhteliselt lihtne üles leida need boksid, mis mulle huvi pakkusid,” rääkis ta. “Seda ala, mida ma tahtsin õppima minna, õpetatakse paljudes erinevates koolides, aga valiku tegemisel aitab kindlasti kaasa see, kuidas seal boksis räägiti kooli kohta.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)