Loonal algas advendiaeg kauni kontserdiga

Laupäeval, 29. novembril sai Loona mõisa näitusemajas taas kaunist muusikat kuulata.

Seekord oli esinejaid lausa mitu: peaesinejaks endine palli- ja nüüdne pillimees Rauno Pehka. Soojenduseks said sõna Raido Rikanson Tallinnast ja meie oma valla tüdruk, praegu pealinnas õppiv Triin Eliis Süld koos ema Maris Süllaga.

Küünaldega kaunistatud saalis kõlas advendiaega sissejuhatav mahe kitarrimuusika. Põhiliselt esitati omaloomingulisi palasid. Raido Rikansoni kärisevat baritoni oli tõesti põnev kuulata. Sellist tämbrit ei kuule just sageli.

Triin Eliis koos emaga esitas lühikese ja meeleoluka kava duettide ja soolopaladega. Rauno Pehka valdas oma pilli sama osavalt kui palliplatsil palli. Tema omaloomingulised lood ja laulud olid sissepoole vaatavad, lihtsad ja meloodilised. Muusikat täiendas solisti mõnus ja muhe suhtlemine publikuga.

Rahvast kogunes just niipalju, kui väike kammerlik saal mahutas. Osa publikust kuulas isegi püsti seistes.
Enne kontserti said huvilised osaleda loodusretkel “Läbi metsa mere äärde”. Sügistalvine mets jättis loodushuvilistele väga positiivse mulje.

Rannametsa vaikus ja rahu, lopsakas samblane metsaalune, alati imeline vaade rannikumere laidudele ja Vilsandile. Kui enne retkele minekut olid paljud mures, et äkki on metsas märg ja külm, siis seda enam üllatas neid sealne vaikus ning külmast polnud juttugi!

Loodetavasti saab Loona mõisas ka edaspidi kaunist muusikat kuulata. Huvilisi, kes meile esinema tulla tahaksid, õnneks jätkub. Nii oleks meil Saaremaa lääneservas tore kammerlik kontserdipaik ja kohalik rahvas ei pea muusika-elamuse saamiseks alati kaugemale sõitma, vaid võib “oma õuel” hingel iluleda lasta.

Tore, et Kihelkonna vallas on olemas selline suurepärase akustikaga ruum, kus lisaks loodusega tutvumisele saab hinge rikastada kauni muusikaga.

Maarika Toomel

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)