Leedo firma Compakt Kinnisvara: Kruusimäe eksitab avalikkust (4)

Vjatšeslav Leedo kontrolli all olev kinnisvaraarendusfirma Compakt Kinnisvara kinnitas, et Tallinna linnavolinik Tarmo Kruusimäe eksitab avalikkust, seostades Leedot Tallinna linnaametnike vahistamisega.

“Samuti ei vasta tõele Tarmo Kruusimäe väide, nagu oleks Leedo või Leedoga seotud äriühing saanud ühekordsete majade vahele viiekorruselise hoone ehitusõiguse. Esiteks ei ole veel midagi saadud, teiseks ei taotlegi ettevõte viiekorruselise maja ehitamist,” seisab ettevõtte pressiteates.

“On erakordselt häiriv, kui spekuleeritakse valeandmetega ning kahjustatakse sellega konkreetsete inimeste ja ettevõtete mainet. Eeldame, et kodanik Kruusimäe saab oma eksimusest aru ja vabandab Leedo ees,” teatati ettevõttest.

Kapo pidas eile pistisekahtluse tõttu kinni Tallinna linnavalitsuse nõuniku Ivo Parbuse ning Kristiine linnaosa vanema asetäitja Aleksander Raide.
Kriminaalasja menetletakse karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb korduvat pistise võtmist. Kahtlustus käsitleb detailplaneeringute menetlemise protsessi käigus tekkivate probleemide lahendamist raha eest.

Kristiine hoolekogusse kuuluvale IRL-i liikmele Tarmo Kruusimäele ei tulnud Tallinna linnaametnikele esitatud kahtlustused üllatusena.
“Kui meenutame kas või seda, kuidas (Vjatšeslav – toim) Leedo sai ühekordsete majade vahele mitmekordse maja ehitamisõiguse, mille eest linnaosavalitsus täielikult seisis,” ütles Kruusimäe eile Päevalehele. “Neid hämaraid tehinguid on veel, kas või Andres Operile jalgpallistaadioni eraldamine.”


KOMMENTAAR
Leedo: ma olen päris hämmingus

Vjatšeslav Leedo: Ma ei tea, miks. Kruusimäe on seal volikogus saadik, sealt see linnuke on lendu lastud. Ma ei tea, miks linnasaadik selliseid asju räägib, kas on mölapidamatus või mis asi. Ma olen päris hämmingus. Linnuke on lahti lastud Kruusimäe poolt ja ootame, kas ta vabandab või ei vabanda. Kui ei vabanda, siis ilmselt oleme sunnitud laimamise eest otsima kohtult kaitset.

Compakt Kinnisvara on Saare Finantsile kuuluv firma. Ilmselt selle baasil keegi on mingisugust asja oletanud. Ma olen sada protsenti kindel, et Compakti töötajatest ei ole keegi altkäemaksu andnud. Nad ei tohi anda ja ei saa anda. Ma ei saa aru, mille eest anda pistist, kui projektide menetlemine toimub aastaid.

Kujutage ette, kui ma ütlen teile, et te peksite kedagi tänaval, kuigi te pole seda teinud! Märk jääb igal juhul külge. Saadikud peaksid kontrollima, mis nad suust välja ajavad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)