Jäätmemajandus korda!

Jäätmemajandus korda!

 

Maakonna viimane “kolhoos” kavatseb lõpetada oma tegevuse. Ka Kaarma valla elanikud peavad edaspidi oma prügiveo eest ise tasuma, nagu teised jäätmetekitajad seda juba pikemat aega teinud on.

Miks maakonna suurim vald pärast jäätmeseaduse jõustumist ikka veel prügifirma eest tööd tegi, on paljudele arusaamatu. Lisaks veel hulga eelarvelisi vahendeid selle peale kulutas.

Jäätmeseaduses on öeldud ka seda, kuidas inimesed saaksid ise hoolt kanda selle eest, et jäätmeveo eest vähem maksta. Nimelt jäätmeid sorteerides ja taaskasutusse ära andes.

Kus korraldatud jäätmevedu toimib, seal ei visata enam kodusesse konteinerisse kõiki klaasist, plastist, metallist või paberist valmistatud pakendeid. Suur osa neist viiakse taara vastuvõtupunktide juures olevatesse pakendikonteineritesse.

Kokku hoidma peab järjest enam. Selle tõttu arvame, et igaüks peaks oma kulutused kandma ise. Siis vaevalt et enam pannakse prügikonteinerisse puuoksi, muruniitmise jäätmeid või kokkuriisutud lehti. Hakata neid autoga Paikuse prügilasse vedama oleks küll vist üsna kentsakas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)