Sõnajalad kaebasid Muhu valla kohtusse (4)

Perekond Sõnajalgade firma OÜ Estwind Energy taotleb halduskohtus Muhu valla üldplaneeringu kehtestamise määruse tühistamist.

OÜ Estwind Energy soovib Muhu vallavolikogu novembrikuu istungil vastu võetud määruse tühistamist, kuna üldplaneering ei võimalda ettevõttel Võikülas tuuleparki rajada. Üldplaneering välistas tuulepargi rajamise, kuna see on kavandatud väärtuslikele maastikele.

Muhu valla arendusnõunik Aado Keskpaik ütles Oma Saarele, et hagi ei tulnud vallale üllatusena, kuna samadel seisukohtadel olid Sõnajalad ka üldplaneeringu menetluse käigus.

Sõnajalgade vaie oli arutlusel ka planeeringu järelevalves maavanema juures, kes leidis, et antud juhul on piirangute kehtestamine avaliku huvi kaitsmise eesmärgil õigustatud.

Kompromissina pakkus Muhu vald arendajatele välja võimaluse ehitada Võiküla maatükile generaatorite asemele kaks maja, kuid sellega polnud arendajad nõus.

3. septembril kirjutas Ärileht, et Oleg ja Andres Sõnajala juhitav firma OÜ Estwind Energy alustas kohtuprotsessi ka OÜ Põhivõrk ning OÜ Jaotusvõrk vastu, kuna Eesti Energia jättis Võiküla tuulepargitaotluse menetlemata.

OÜ Estwind Energy esitas taotluse Võikülasse tuulepargi rajamiseks juba vallavolikogu eelmise koosseisu ajal. Tuulepargi võimsuseks on planeeritud 9 MW.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)