Merekultuuri selts Salava tunnustas aasta mereliseks teoks muinaslaeva leidmise Salme asula piirilt. Selle kandi asukatel on ootamatult sülle kukkunud üllatuse näol tegu asjaga, mille najal saab üles ehitada midagi sellist, mis tulevikus ka tulu tooks.
Salme asula nimi on viimasel ajal seoses viikinglaevaga meediast läbi käinud rohkem kui ükski teine kohalik omavalitsus. Ja seda kõike positiivsetes toonides. Ei ole siinmail just palju üritusi, kuhu tormaks kohale kogu vabariigi kirjutav, rääkiv ja näitav press.
Seni on Salme olnud turistidele vist pigem nagu läbisõiduhoov. Lihtsalt üks koht teel Sõrve, kus säär ja majakas ja kaunid paigad. Mitte et neid Salmelgi vähe oleks, aga ei jää tee peale ette. Kui vallavanem oma lubaduse teoks teeb ja laeva tõesti rekonstrueerida laseb, saaks sellest koht, kus turistid peatuksid. Peatusid ka juba siis, kui alles kaevamised käisid.
Isegi kui Salme asulale sellest muud tolku pole, siis vähemalt sai otsese tähenduse Salme valla vapil olev laevakujutis, mille üle on ikka olnud peamurdmist.
Ning vähemalt sai mandriinimestele televiisorist, raadiost, lehest ja internetist selgeks, et Salme käändub “Salmele”, mitte “Salmesse”.
Esikaanel on linnapea huvitav tsitaat golfi kohta, aga paberlehe lk 2-l ei leia ma vastavat pikka lugu. Aga no mõttest saab aru, et nüüd on seis selline, et väljak on valmis tehtud ja tuleb sundkorras saata volikogu liikmeid ja koolilapsi sinna mängima. Eks elu ise näitabki, et kui üks asi on laest võetud ega sobitu kohalikku kultuuri, siis pole temaga midagi peale hakata. Ärimees teab ise, mille alusel ta riske võtab, aga miks linn selles sees peab olema..? On seal keegi näinud linnarahvast jalutamas..?
esikülje tsitaat on tõesti eksitav. kuid lugu ilmub kolmapäevases Oma Saares