Ooperilaulja loob Kuressaare tervisefondi

Ooperilaulja loob Kuressaare tervisefondi

 

Tunnustatud ooperiartist Pille Lille (fotol) Muusikute Toetusfond annab Kuressaares Laurentiuse kirikus pühapäeval 14. detsembril kell 17 kontserdi “Hingemuusika”. Kontserdi piletitulu läheb vastloodava Kuressaare tervisefondi asutamiseks.

Mitmes heategevusprogrammis tegev ooperilaulja Pille Lill ütles Oma Saarele, et soovis Kuressaarde esinema kutsuda peamiselt Saaremaaga seotud muusikuid, kuid kahjuks ei saanud kutsutud oma põhitöö tõttu jõulukuu keskpaigas Kuressaarde sõita.

Nõnda siis astuvad Laurentiuse kirikus 14. detsembril publiku ette Pille Lill (sopran), Maire Haava (metsosopran), Mati Kõrts (tenor), Oksana Sinkova (flööt) ja Piia Paemurru (klaver).

Teada-tuntud muusikutega ühel kontserdil saame esinemas näha Saaremaa poistekoori dirigent Veikko Lehto juhatusel.
Esitatakse heliloojate G. F. Händeli, W. A. Mozarti jt loomingut.

Pille Lille Muusikute Toetusfond loodi 7. veebruaril 2003. aastal eesmärgiga toetada andekaid Eesti muusikuid nende professionaalsete oskuste edasiarendamisel.

Muusika on erilisel kohal Eesti kultuurielus. See on valdkond, mille kaudu meid tuntakse mujal maailmas ning seetõttu vajab ta erilist tähelepanu.
Fondi on teinud annetusi Eesti ja välismaa äriringkondade esindajad ja üksiktoetajad. Asutajad otsustasid anda Toetusfondile ooperilaulja Pille Lille nime – Pille Lill on kunstnik, kes on hästi tuntud nii Eestis kui ka kaugel väljaspool.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)