Kultuuriaasta 2008 on jõudnud lõpusirgele (1)

Eesti Vabariigi juubeliaasta hakkab lõppema. Kindlasti on see kaasa toonud suurema tähelepanu ja keskendumise ka kultuurisündmustes.

Ongi aeg taas ühtekuulumist tunda ning rõõmustada, et eesti meel ja eesti süda meie tegemistes kindlalt aukohal püsivad. Meie kultuur on erinevatel rasketel aegadel ikka ja alati püsima jäänud.

Kuressaare linn tähistas oma 445. sünnipäeva. Märkimisväärsed juubelid olid mitmel teenekal harrastuskollektiivil.

Kevadel tegi riigi ja linna toel noorenduskuuri läbi Lossihoovi laululava. Teist korda toimus Kuressaares ülemaaline meeste laulupäev, kus üle 700 noorema ja vanema mehe laulis vihma ja tuult trotsides ning Lossihoov oli kuulajatest tulvil.

Kuressaare Linnateater tõi välja mitu uuslavastust. Ja ammugi pole meie teatrisõbrad näinud nii palju külalisetendusi kui sellel hooajal.
Kuressaare Linnaorkestri eestvedamisel sai uue hoo pargi kõlakojas tasuta antud suvemuusika kontsertide sari. Nii suudame kuurortlinna kauneid traditsioone elus hoida.

Lossipäevad korraldati uues kvaliteedis ning lootustandvamalt uue kaubamärgi all toimusid Saaremaa Ooperipäevad.
Merepäevad peeti sedakorda saarlaste kokkutuleku märgi all, kus jäi kõlama üleskutse kojutulemiseks neile, kes saarelt mitte väga ammu läinud pole. Saaremaa ootab ja vajab ettevõtlikke haritud noori.

Kuressaare Kammermuusikapäevad on tänu väga kõrgele korraldustasemele ning suurepärasele programmile kogunud kindla publiku isegi väljastpoolt Eestit. Suvehooaja lõpetas kaunikõlaliste lauludega taasiseseisvumispäeva laulupidu.

5. detsembril jõuab Kuressaarde esimest korda Pimedate Ööde filmifestivali valikprogramm. Loodan väga, et tee kinno, sealhulgas vaatama eesti filmi “Detsembrikuumus”, leiavad ka need skeptikud, kes seni Divat vaid ööklubiks pidanud.

Wildenbergi kohvikus on filmisõpradele kahel õhtul avatud klubi, kus esinevad Kuressaare noored muusikud ja oma töid eksponeerivad ametikooli kunstieriala õpilased.

Jõulukuu rohketest kontsertidest soovitan südametunde järgi valida kasvõi ühe, võtta aeg maha ja lasta endasse kaunis jõulurahu!

Heli Jalakas
Kuressaare kultuurinõunik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)