Emme ja issi (18)

Tahtsin pajatada saarte ja mandri vahele tulevate uute praamide nimekonkursist. Seal on valitud rahva pakututest välja 24 varianti, mille hulgast edasi valitakse.

24 hulka on pääsenud ka sellised vahvad variandid nagu näiteks: DagöStar, Hiiu Star, Luidja, Luikland, Raido ja Suure Väina Sultan No mis ma oskan kosta.

Dagöstar, Hiiustar – minu meelest ei sobi väljamaakeelne arusaamatus siseliinide laeva nimeks. No sihuke eputamine, on ju!
Luidja – see on ühe Hiiumaa küla nimi. Ja päris kole, oleme ausad! Meenutab kõlalt midagi luidrat või haiglast. Kummalisel kombel aga juhib just see kuu keskel nimehääletust.

Luikland – ee… vabandust, misasja?
Raido – see on pakutud kauaaegse praamimehe Udu auks või? Sel juhul olen poolt. Miks siis mitte pannagi Udu laeva nimeks?
Suure Väina Sultan – hahahaha, muidugi. Tule eile meile!
Õnneks on ka selliseid nimesid, mis olemuselt võiks tõesti laevale sobida. Suur Töll või Saarepiiga või Mann jne.

Miks ma sellest ülepea rääkima hakkasin, oli teatav pettumus, et minu pakutud vahvad nimed edasi 24 hulka ei pääsenud. Ometi pakkusin ma välja väga head nimed.

Nimelt võiks minu meelest olla ühe laeva nimi EMME ja teise laeva nimi ISSI.

Head nimed praamidele? Kolmandale ma ei oska midagi pakkuda, pangu sellele Luikland või Dagöstar, kui tahavad. Samas võiks sama rida edasi ajada ja näiteks MAMMA või PAPA teistele panna.

Tegelikult tahtsin ma pakkuda EMME paar aastat tagasi tehtud Emajõe lodja nimeks, aga unustasin tookord ära. See sai nimeks Jõmmu. Nooh, pole kõige hullem. Aga kus sa Emme vastu saad, laev olgu ikka Emme!

Teisest küljest, kui nimed edasi ei pääsenud, ega siis pole midagi parata. Rahvas on oma sõna öelnud. Muidu on sama värk, mis juhtuks siis, kui Kultuurikatla – Linnateatri hääletuse võidaks näiteks Kultuurikatel, aga Savisaar annaks raha hoopis… Vanalinnastuudiole.

Autor Oliver Maakeri loal blogist
http://www.supernormal.planet.ee/blogger/index.html

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)