Sulailm tõi elektrikele taas palju tööd juurde

Sulailm tõi elektrikele taas palju tööd juurde

KRIIS ORISSAARES: Esmaspäeval polnud Orissaares tööl midagi teha ka vallaametnikel.

“Vanad asjad saame tehtud, kuid uued tulevad kohe peale,” iseloomustas OÜ Jaotusvõrk Kuressaare juhtimiskeskuse juhataja Villord Laul eile kella 15.30 paiku olukorda Saaremaa energiamaastikul, kus uueks pahandusetegijaks vihm ja sulama hakanud lumi.

Nimelt tekitasid vihm ja sulailm elektriliinide kõrval kasvavate puude okstele hulga lisaraskust, puud vajusid liinidele peale ja see tekitas järjest uusi rikkeid.

Pooltuhat klienti vooluta

Kell 15 seisuga olid seepärast Saaremaal elektrita 63 alajaama tarbijad, kokku üle viiesaja kliendi.

Nii tuli elektrienergiata läbi saada Kihelkonna valla Tagamõisa rahval, Mustjalas Võhma kandil, Leisis Asuka ja Poka inimestel. Vooluta oli ka osa Kaar-ma valla Mändjala ja Keskranna tarbijatest. Paar klienti ka Pöide vallas Kübassaare poolsaare otsas, kus alajaam samuti lühises kannatada sai.
Eile kõrvaldati Laulu sõnul Kärla valla Käesla küla elektrita hoidnud rike.

Käesla külavanem Maive Õispuu rääkis eile Kadi raadiole, et küla oli elektrita kolm päeva, kuigi ümberkaudsetes külades probleemi polnud.
Orissaare aleviku ning paarikümne Orissaare, Pöide ja Muhu valla küla elanikud vooluta jätnud rike likvideeriti üleeile õhtuks.

Saaremaa päästeosakonna juht Margus Lindmäe rääkis Oma Saarele, et Orissaare alajaama põleng on Saaremaal suhteliselt erandlik, sest kuigi sarnaseid tulekahjusid on puhkenud ka varem, on need lõppenud suuremate kahjustusteta.

“Ära on põlenud natuke kaablit ja tuli on ise kustunud,” märkis Lindmäe.
Orissaare alajaamas tekkinud kuumus oli aga niivõrd kõrge, et hävitas kogu sisu. Seepärast oli Orissaare põleng Jaotusvõrgule tõeliseks proovikiviks, kuna materjalide hankimine alajaama uuendamiseks oli raskendatud.

Vooluta pühapäeva õhtust

Villord Laulu sõnul oli esmaspäeva hommikul Saare-, Hiiu- ja Muhumaal vooluta ligi 2800 klienti, neist üle ühe ööpäeva olid järjest elektrita ligi 1000 klienti, üle kahe ööpäeva ca 500 klienti ja kolm ööpäeva 60 klienti.

Pöide vallas Muraja külas on seitse klienti vooluta alates pühapäeva õhtust. Laulu sõnul plaanitakse sealne alajaam remontida tänase päeva jooksul.
Üle 20 tunni elektrita olnud inimestel on õigus Eesti Energialt hüvitist nõuda, sest kehtiva korra järgi peaks energiafirma just nii kiiresti rikke parandama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)