Lihtne küsimus: Millal hakatakse remontima Tehnika tänavat Kuressaares? (4)

Millal hakatakse remontima Tehnika tänavat Kuressaares? Tänav vajaks sademevete ärajuhtimist ja kõnniteede väljaehitamist. Vihmane aeg tõi need vajadused väga suurelt esile – autod pritsisid, jalakäijad kannatasid.

Vastab Kuressaare abilinnapea Kalle Koov

Tehnika tänav on üks paremas korras olevaid tänavaid Kuressaares, seetõttu ei ole lähiajal plaanis selle tänava katendite osas midagi ette võtta.
Küll aga nõustun, et ka Tehnika tänaval, nagu enamikul linna tänavaist, puudub sademevete trass ja seetõttu ei ole võimalik ka kõnniteed rajada, sest kõnnitee rajamisel kaob teepeenra ala, mida tavapäraselt kasutataksegi tänavalt vee ärajuhtimise ja imbalana.

Linnakodanikule lohutuseks: linna ehitus- ja planeerimisosakond on tellinud kõnnitee projekti Tehnika 3 – Tehnika 9 vahelisele alale kõnnitee rajamiseks, mis arvestaks siis ka vajaliku sademevete lahenduse väljaehitamist. Selle kõnnitee rajamine on esialgselt võetud linna kõnniteede ehituse 2009. a plaani.

Eelarve eelnõus on uute kõnniteede ehituseks kokku 1,3 miljonit krooni. Kuidas eelarve kinnitatakse ning milliseks kujuneb nimetatud kõnnitee tegelik ehitusmaksumus pärast projekti valmimist, selgub siiski märtsis 2009.
Siiralt loodan, et sellele osale tänavast saame 2009. aastal kõnnitee rajatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)