Erakliinik Hanvar hankis liigeste veretu lõikuse seadme

Erakliinik Hanvar hankis liigeste veretu lõikuse seadme

PÕLV TERVEKS: Eile opereeris Hannes Haavel vanema meeskodaniku põlve.

Erakliinik Hanvar investeeris ligi miljon krooni lõikurisse, mis lubab kirurg Hannes Haaveli sõnul liigeste pehmeid kudesid nüüdsest opereerida täiesti veretult ja patsienti säästvamalt.

Kui varem on inimesed esimestel päevadel pärast lõikust kurtnud liigesevalu, siis eelmisel nädalal tehtud viis operatsiooni on näidanud vastupidist, valu enam ei ole.

“Kindlasti oleneb patsiendi paranemine ka sellest, millises olukorras on arsti juurde tuldud, kuid praegused näitajad on olnud väga head,” märkis kirurg.

Uus lõikur töötab radiofrekventsenergial ning instrumendi eeliseks on see, et see lahustab liigeste pehmeid kudesid 40–70-kraadisel temperatuuril ning ei kahjusta seejuures luukude ja teisi ümbritsevaid kudesid.
“Samuti saab seda kasutada niisketes tingimustes, kus elektriravi vedeliku elektrijuhtivuse tõttu kasutada ei saa,” tõi Haavel näite, lisades, et radiofrekventsenergial põhinevat operatsiooniinstrumentaariumi kasutatakse Eestis praegu vaid üksikutes kliinikutes.

Saaremaal ainult Hanvaris, kuid maailmas on see meetod viimase paari aasta jooksul üha enam populaarsust võitnud, kuna lisaks eelpool kirjapandule lüheneb operatsiooniaeg ja lõikus on patsiendile vähem traumeeriv.

Haavel ütles, et uue meetodiga on võimalik opereerida nii hüppeliigeseid, põlvi kui ka õlgu.

Erakliinikus Hanvar on artroskoopilisi operatsioone tehtud 1999. aastast ning kokku on selle ajaga tehtud umbes tuhat teleskoopilist liigeseoperatsioone. Haaveli kinnitusel ei avalda uutmoodi operatsioon survet ka patsiendi rahakotile, kuna selle eest tasub haigekassa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)