Teatrireis lõppes vingumürgitusega (9)

Teatrireis lõppes vingumürgitusega

ABISTAJA: Ametikooli direktori sõnul peaks kiitma reisil kaasas olnud õpetajaid, kes suutsid edukalt abi organiseerida. Pildil õpetaja Õile Aavik Eesti rahvale juhtunust rääkimas.

Kuressaare ametikooli õpilased viidi haiglasse, kui nad Tallinnasse muusikali vaatama sõites said bussis vingumürgituse ning osa neist sihtkohta jõudes kokku kukkus. 14 õpilast on tänaseks kõik haiglast väljas. Kool bussifirmat milleski ei süüdista.

Laupäeva hommikul soodushinnaga muusikali “Nii on meil moes” vaatama sõitnud 36 ametikooli õpilast ja 3 õpetajat ei saanud rahulikult oma sõitu nautida, sest juba enne praamile minekut hakkasid külmas bussis õpilastel pead valutama. “Me ei seostanud seda bussiga, vaid otsisime teisi põhjuseid,” ütles bussis viibinud õpilane Elo Tänover. Tema sõnul tegeleti pigem sellega, et kuidagi sooja saada, sest OÜ Mäevaim kahekordse bussi küttesüsteem salongi soojaks kütta ei suutnud.

Kaks peatust

Saatjana kaasas olnud õpetaja Õile Aaviku sõnul oli bussis nii esimesel kui teisel korrusel külm ning ta palus bussijuhil küte sisse lülitada. Aaviku kinnitusel lubas bussijuht, et kohe hakkab soojemaks minema. Buss oluliselt soojemaks siiski ei läinud, seevastu hakkasid õpilased aga kurtma peavalu ning õpetaja palus bussi kinni pidada. Enne Tallinnasse jõudmist tuli buss ka teistkordselt kinni pidada.

Jõudnud Tallinnasse Linnahalli juurde, kukkus esimene õpilane kokku ning õpetajad palusid bussijuhil viivitamatult kiirabi kutsuda, mida viimane ka tegi. Õpetaja Aaviku sõnul sai kõigile öeldud, et kui keegi ennast natukenegi halvasti tunneb, lasku ennast haiglasse viia.

Saabunud kiirabid andsid osale õpilastest kohapeal esmaabi ja 15 inimest toimetati haiglasse. Seitse neist sai samal päeval haiglast välja ja kaheksa lasti koju täna. Aaviku sõnul ütlesid arstid talle, et tegemist on vingumürgitusega, kuid midagi eluohtlikku ei olnud.

Nii õpetaja Õile Aavik kui ka mürgitusest lihtsamalt pääsenud ja muusikali vaatama läinud Elo Tänover kinnitasid ühest suust, et bussijuht ja bussifirma olid igati abivalmid. OÜ Mäevaim organiseeris kõigile toitlustuse ning õpilastele kojusõidu nii üleeile kui ka eile. “Ütlesin, et meie selle bussiga koju tagasi ei sõida,” meenutas Aavik.

Eile koju saanud lapsed siiski Saaremaale ei jõudnud, kuna praamiliiklus saarte ja mandri vahel katkes. Õhtul kella 17 paiku tegeles bussifirma parasjagu õpilastele majutuse otsimisega. “Arvatavasti tuleb Pärnusse minna,” ütles Oma Saarele OÜ Mäevaim esindaja Helina Turja. Tema sõnul ootasid õpilased hetkel Virtsu sadamas.

Kuressaare ametikooli direktor Neeme Rand oli kindel, et kool bussifirmaga protsessima ei hakka ning mingeid süüdistusi ei esita. Tema arvates võib selline asi juhtuda mis tahes firmaga. Direktor märkis, et kindlasti tuleks kiita õpetajaid, kes tegutsesid asjatundlikult ning oskasid õigeaegselt abi organiseerida.

Viga pole leitud

Turja kinnitusel hakatakse vea otsimisega tegelema täna ning hetkel ei osanud ta rikke kohta midagi öelda. “Tean, et buss ei läinud soojaks,” ütles Turja, lisades, et eelmisel talvel töötas bussi küttesüsteem laitmatult. Sel talvel enne laupäevast juhtumit süsteemi kasutatud ei oldud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 141 korda, sh täna 1)